صفحه ۱۴۴۰

داخلی بها و امنیت و فرصت فعالیت بیشتری بدهند.

باید یک کاری کرد که مردم دلگرم شوند، پولشان را بیاورند برای بازسازی، برای سرمایه گذاری، شعار نباشد، مردم باورشان بیاید، اطمینان پیدا بکنند، از متخصصین داخلی استفاده کنیم، از سرمایه ها استفاده کنیم از دو میلیون ایرانی که آواره اند، خیلی شان اینها ضد انقلاب نیستند، می‎ترسند بیایند توی کشور، دعوت کنیم بیایند در بازسازی کشور کمک کنند.

علی ای حال من عرض کردم با اینکه برای دفاع از خودم امکانات در اختیار من نبود ولی می‎توانستم حرف بزنم، اما برای حفظ وحدت و حفظ انقلاب که خودم از پایه گذاران انقلاب بوده ام سکوت کردم، حالا متاسفانه یک عده شده اند صد درصد انقلابی و به قول آنها ما شدیم ضد انقلاب، دلم می‎سوزد برای این انقلاب که این همه شهید در این راه داده شد، من فرزندم در این راه رفته، نوه ام در این راه رفته، شما هر کدام چند تا شهید داده اید، اگر خدای ناکرده ما گرفتار خارجیها شدیم، از نظر اقتصادی وابسته شدیم، دیگر فاتحه کشورمان خوانده است. لذا من وجدانا پیش خدا و ملت مسئولم با اینکه صدای من الان به جایی نمی رسد، امکانات در اختیار دیگران است، مجلس هم حالا در چه شرایطی تصویب کرده نمی دانم، شاید این گفته من به گوش شورای نگهبان برسد، اقلا شورای نگهبان حضرات آقایانی که آنجا هستند، آنها در این چیزها تجدید نظر بکنند شورای نگهبان وظیفه اش هست چیزهایی را که خلاف قانون اساسی یا خلاف استقلال کشور است جلویش را بگیرد، 200 میلیون دلار را حضرت امام فرمودند معنایش فروختن کشور است، آن وقت الان شاید حدود 30 میلیارد دلار یا بیشتر بشود از 120 میلیارد دلار، فوقش ما 60 میلیارد دلار، 70 میلیارد دلاردرآمد داشته باشیم، باقیمانده آن همه اش وابستگی است.

من برای رضای خدا برای دفاع از کشور این را گفتم. حالا استعمار می‎خواهد شرقی باشد می‎خواهد غربی باشد، می‎خواهد آمریکا باشد می‎خواهد غیر آمریکا باشد. آمریکا خارجی بود کشورهای دیگر هم خارجی اند، باید یک کاری بکنند مسئولین، بعضی خرجها را بزنند، خرجهای تشریفاتی و شعاری و اینها را یک خرده کم کنند و با همانی که دارند با ملت هماهنگ بشوند، تحبیب کنند ملت را و با همانی که ملت خودش دارد کشور بازسازی بشود، می‎گویید گرفتاریم، آن طور که گرفتارتر

ناوبری کتاب