صفحه ۱۴۲۴

پیوست شماره 215:

بیانات معظم له در ارتباط با حمله به بیت آیت الله سیستانی در نجف اشرف و شکسته شدن حریم مرجعیت در آغاز درس خارج فقه مورخه ‏1375/9/14

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

در بعضی از روزنامه ها آمده است و بعضی از رادیوهای خارجی هم گفته اند که در نجف اشرف نیروهای مسلح به بیت آیت الله سیستانی حمله کرده اند و بعضی افراد در آنجا کشته شده اند!!

در سابق هر وقت این گونه مسائل اتفاق می‎افتاد مردم بی تفاوت نبودند؛ چون مرجعیت شیعه پایگاه عظمت و استقلال شیعه است، آنچه شیعه را در اعصار مختلف حفظ کرده است همان مرجعیت شیعه بوده است و مردم همیشه نسبت به مراجع ایمان داشته و حامی و مدافع بوده اند. هیچ وقت مردم نسبت به این حوادث که بیت یک مرجعی مورد حمله واقع بشود بی تفاوت نبوده اند و علما و مردم نسبت به آن عکس العمل نشان می‎داده اند.

البته بسا یک مقداری این بی تفاوتی هم از این است که متاسفانه در خود جمهوری اسلامی هم نظیر این مسائل اتفاق افتاده است و اتفاق می‎افتد و حریم بیوت علما را شکستند و می‎شکنند.

متاسفانه مرجعیت را تنزل داده و آن را مبتذل کرده اند؛ چهارتابچه در مساله مرجعیت و مراجع اظهار نظر می‎کنند؛ در وزارت اطلاعات یک معاونت تشکیل داده اند به عنوان " معاونت مراجع و حوزه " و چهارتا بچه اطلاعاتی بی سواد می‎نشینند راجع به مراجع اظهار نظر می‎کنند؛ تصمیم می‎گیرند و کارهایی را انجام می‎دهند! چهار تا بچه را می‎فرستند در " کرگل " هندوستان آنجا بگویند که فلان مرجع مرتد است چون فلان کار را انجام داده ! و این گونه کارهای بچه گانه !

انگلستان را با آن عظمت در زمان قدرتش فتوای میرزای شیرازی به زانو درآورد، عظمت میرزای شیرازی را آنها می‎دانستند، می‎خواستند حریم مرجعیت را بشکنند به دست خود ما شکستند! این هست تا یک زمان مسئولین بالا متوجه بشوند! آیا این

ناوبری کتاب