صفحه ۱۴۱۵

پیوست شماره 212:

بیانات معظم له به مناسبت شهادت دکتر فتحی شقاقی رهبر جهاد اسلامی فلسطین در ابتدای درس خارج فقه مورخه ‏1374/8/7

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب از خبر شهادت مرحوم دکتر فتحی شقاقی رهبر جهاد اسلامی فلسطین بسیار متاثر شدم. او مرد خیلی مخلصی بود و برای فلسطینی ها فعالیت می‎کرد، من در ایران ایشان را دیده بودم. چون لیبی مشغول بیرون کردن فلسطینی ها از آن کشور هست -و این هم چیز عجیبی است که در این شرایطلیبی هم عملا با فلسطینی ها مخالفت بکند، بسیاری از فلسطینی ها را از کشور لیبی اخراج می‎کنند، حالا آمریکا به لیبی فشار آورده و آن را محاصره اقتصادی کرده است نباید این سبب شود که به فلسطینی ها فشار بیاورد- مرحوم دکتر فتحی شقاقی به لیبی رفته بود برای اینکه وساطت کند که آن کشور فلسطینی ها را اخراج نکند و اسرائیلی ها متاسفانه او را در مالت ترور کردند.

آنها ما را متهم می‎کنند که ایران کشور تروریسم است، در صورتی که آنها خودشان عملا چه آمریکا و چه اسرائیل با همین ترورها دارند بر دنیا حکومت می‎کنند، آمریکا هم امکانات کشورهای عربی را می‎گیرد و در اختیار اسرائیل می‎گذارد. متاسفانه در همین وقت، الان یک کنفرانس اقتصادی در اردن تشکیل داده اند، هم اسرائیل و هم آمریکا، همه اینها و هم عربها در آنجا شرکت دارند و کشورهای عربی اصلا هیچ باکشان نیست.

حضرت سید الشهداء(ع) فرمود: "ان لم یکن لکم دین فکونوا احرارا فی دنیاکم ". کشورهای عربی با اسرائیل غاصب و زورگو با هم می‎نشینند کنفرانس اقتصادی تشکیل می‎دهند برای اینکه آمریکا و ایادی آن می‎خواهند به نام سرمایه گذاری اقتصاد خاورمیانه را به وسیله کشورهای عربی و اسلامی قبضه کنند. اینها همه جای تاسف است، خداوند ان شاء الله یک مقدار غیرت به مسلمانها و سران کشورهای اسلامی بدهد که این طور اسلام و مسلمین و آبروی اسلام را نفروشند. برای شادی روح آن مرحوم حمد و سوره ای قرائت نمایید.

اللهم اغفر للمومنین والمومنات الاحیاء منهم والاموات

ناوبری کتاب