صفحه ۱۳۷۸

از کسانی که کار آزموده اند و سیزده سال مبارزه کرده اند برای اداره کشور بهتر می‎شود استفاده کرد. این خود محوری و انحصار طلبی و خودبینی که ما انسانها متاسفانه گرفتارش هستیم اخلاق بدی است و خلاصه مواظب باشند ظلم نکنند که "الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم ".

مگر این حکومتها چقدر دوام و بقا دارد. این همه حکومتهای مقتدر در عالم بوده است که همه از بین رفتند و ساقط شدند. اگر کار نیک کردند اسمشان در تاریخ به خوبی ثبت شده است و هم در قیامت ماجورند؛ اگر ظلم و تعدی کردند هم در تاریخ نامشان به ننگ و نفرین ذکر می‎شود و هم در قیامت باید پاسخگو باشند.

خلاصه شما که بر این کشور مسلط شده اید نکند خدای ناکرده کاری بکنید که مردم و ملت بگویند صد رحمت به آنها که کمونیست بودند، چهره اسلام را کریه نکنید به اسم اسلام. شما گروهها که روی کار آمده اید بایستی اخلاق اسلام، دستورات اسلام، عفو اسلام، گذشت اسلام و آن سعه صدر اسلام را مد نظر داشته باشید، و برای اداره کشور هم اعتماد به نفس داشته باشید، چشم به این دولت و به آن دولت و این حکومتها و... نداشته باشید. ممکن است که همه کشورها یک طمعی داشته باشند و بیایند سراغ شما و وعده هائی بدهند. خودتان اعتماد به نفس داشته باشید، با هم متحد و هماهنگ باشید. اگر گروهها از شیعه، سنی، پشتو، ازبک و... متحد و هماهنگ شدند افغانستان که زمینه کشاورزیش خیلی خوب است و گاز و منابع زیاد دارد، می‎توانند در آینده کشورشان را با اعتماد به نفس ان شاء الله اداره کنند، و مواظب هم باشید مغرور نشوید که غرور انسان را شکست می‎دهد.

خداوند ان شاءالله دلهای برادران و خواهران افغانی را با همدیگر متحد و هماهنگ کند و خدا به آنها توفیق بدهد بتوانند کشور خودشان را مطابق موازین اسلام خوب بسازند و حقوق همه افراد و طبقات را ان شاء الله مراعات کنند.

خدا ان شاء الله شهدایشان را هم با شهدای صدر اسلام محشور کند.

خداوند ان شاء الله فرجی هم برای سایر مسلمانهائی که در کشورهای دیگر گرفتار کفار و اجانب هستند، مسلمانهای فلسطین، الجزایر، کشمیر و برمه (میانمار) این مسلمانهای میانمار خیلی وضع بدی دارند، دویست سیصد هزار مسلمان در بنگلادش آواره شده اند. خود بنگلادش یک کشور فقیری است آن وقت این بیچاره ها آنجا آواره

ناوبری کتاب