صفحه ۱۳۷۵

کشوری که اساسش بر غصب است، بر غصب سرزمینهای مسلمانان، چرا تا این حد زور می‎گوید؟ هر روز حمله می‎کند و سازمانهای حقوقی هم ساکتند، و آمریکا هم از آنها حمایت می‎کند. و آن وقت این سران کشورهای اسلامی و حتی سوریه که خود را انقلابی و در خط مقدم جبهه می‎داند بازی می‎خورند. می‎بینید که به اینها بها نمی دهند، می‎بینید که در این به اصطلاح کنفرانسهای صلح می‎روند و آنها اینها را مسخره کرده و ملعبه قرار می‎دهند، اسرائیل می‎گوید یک وجب زمین هم پس نمی دهم. مع ذلک از غول آمریکا می‎ترسند و شرکت می‎کنند. آمریکا غول خیالی است و انسان نباید مرعوب غولهای خیالی بشود، انسان نباید اهل ترس و طمع باشد که ترس و طمع پدر ملتها را درمی آورد.

انسان باید شجاع باشد، عاقل باشد، طماع نباشد، خود و وجدانش را نفروشد، برخی به طمع و خیال می‎روند پای میز مذاکره و اسرائیل هم آنها را مسخره می‎کند، به خودش رسمیت می‎دهد. کنفرانس در مسکو برگزار می‎کنند آن وقت مخارجش را از نفت عربستان یا کویت یا امارات تامین می‎کنند، بدبختی تا چه اندازه است که پولهائی را که خداوند برای مسلمین ذخیره قرار داده است در چه راههائی به مصرف می‎رسانند.

خداوند به حق محمد و آل محمد اسلام و مسلمین را از شر مستکبرین و زورگویان و خودخواهان و خودپرستان و دنیاپرستان حفظ کند.

خدا ان شاء الله مرحوم حجه الاسلام سید عباس موسوی را که من زیاد ایشان را دیده بودم و واقعا فردی دلسوز برای اسلام و مسلمین و شدیدا ضد صهیونیست بودند مورد غفران و رحمت خویش قرار دهد، و درجات ایشان و سایر کسانی که همراه ایشان به شهادت رسیدند را متعالی کند، و به همه بازماندگان و برادران و خواهران لبنانی صبر و اجر عنایت فرماید. و به مسلمانان غیرت عطا کند که ذخایر مسلمین را خرج مسلمانان کنند نه خرج قدرت آمریکا و صهیونیستها.

اللهم انصر الاسلام والمسلمین و اخذل الکفار و المنافقین.

اللهم انصر من نصر الدین و اخذل من خذل المسلمین، بجاه محمد و آله الطاهرین.

ناوبری کتاب