صفحه ۱۳۷۴

پیوست شماره 199:

بیانات معظم له فقه به مناسبت شهادت دبیر کل حزب الله لبنان و خانواده و همراهان وی، در آغاز درس خارج مورخه ‏1370/11/28

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مستطاب حجه الاسلام مرحوم آقای سید عباس موسوی، دبیر کل جنبش حزب الله لبنان، که اهل بعلبک بودند با خانواده و اطرافیانش به شهادت رسیدند.

اسلام از همان اول در زمان پیامبر اکرم (ص) از یهود ضربه می‎خورده، و در همه اعصار هم همین طور بوده است، و با اینکه مسلمانان همیشه با یهود مدارا می‎کردند و یهودیان که در کشورهای مسیحی زیر فشار بودند به کشورهای اسلامی پناه می‎آوردند و اسلام همواره با آنها با عطوفت و مهربانی برخورد می‎کرد، ولی متاسفانه اکنون بیشتر مخالفتها با اسلام از ناحیه همینها صورت می‎گیرد.

البته باید یهود را از صهیونیستها جدا کرد، بسیاری از یهودیها هستند که با صهیونیستها مخالفند، صهیونیسم یک حزب سیاسی جهانی است، آنها آمریکا را هم می‎گردانند، آمریکا با اینکه حدود 300 میلیون جمعیت دارد 5 الی 6 میلیون آن یهودی هستند که یک عده از آنها صهیونیستند، و حکومت آمریکا را همینها می‎گردانند، تبلیغات را اینها اداره می‎کنند، هفتاد درصد اقتصاد آمریکا دست اینهاست. بالاخره مصیبت هائی که بر مسلمین الان وارد می‎شود به وسیله همین صهیونیستهاست، آنها دشمنند و دشمن کارش دشمنی است.

انسان از این سران کشورهای اسلامی متاسف است که پول خودشان را می‎دهند، آبروی خودشان را می‎دهند، و پای میز مذاکره با اسرائیل می‎نشینند که به اسرائیل غاصب رسمیت بدهند. هر روز شما می‎خوانید یا می‎شنوید که در جنوب لبنان یا فلسطین اشغالی اینها حادثه می‎آفرینند، هواپیماهای اینها، هلیکوپترهای اینها، قایقهای اینها هر روز حمله می‎کنند، و فلسطینیهای آواره را به قتل می‎رسانند. و از طرف دیگر می‎بینیم که سازمانهای حقوق بشر، سازمان ملل و طرفداران به اصطلاح دموکراسی سکوت مرگبار نموده اند؟!

ناوبری کتاب