صفحه ۱۳۴۶

شیئا" (آل عمران،120).

آیا اینان سرنوشت شوم پادشاهان ظالم و حکام ستمگر را نخوانده و نشنیده اند؟! آیا توجه ندارند کسانی که با فشار استعمار پیر بریتانیا وجود کشور اسرائیل را امضا کردند اینک تاریخ معاصر نام آنان را با چه ننگ و رسوائی یاد می‎کند و الان در جهنم سوزان خدا گرفتارند؟!

اینان اگر فرضا دین ندارند چرا اقلا مردانگی و شهامت و غیرت را حفظ نمی کنند و زیر بار تحمیلات کفر و صهیونیسم جهانی می‎روند؟!

باری شرکت در کنفرانسی که اسرائیل غاصب در آن شرکت داشته باشد خیانت به اسلام و شرعیت دادن به اسرائیل و پاگذاشتن روی حقوق حقه ملت فلسطین است.

تا حال کدام صاحب خانه با دزد غاصب طماع کنفرانس صلح تشکیل داده و با او بر سر میز مذاکره نشسته است؛ در این کنفرانس تحمیلی به طور قطع و یقین اسرائیل امتیاز می‎گیرد و یک جو امتیاز نمی دهد و فقط ننگ و عار ابدی برای شرکت کنندگان باقی خواهد ماند.

هر کشوری که اجازه دهد این کنفرانس تحمیلی در آن کشور تشکیل شود به اسلام عزیز و ملت مظلوم فلسطین خیانت کرده و خونهای پاک هزاران شهید را زیر پا گذاشته است. ملتهای مسلمان باید به وظیفه مهم خود در برابر حکامی که به آرمان مسلمین خیانت می‎کنند توجه نمایند و در این مساله مهم سرنوشت ساز بی تفاوت نمانند. بر حسب نقل مورخین و از جمله طبری (ج 7 ص 300 چاپ لیدن): سالار شهیدان و سرور آزادگان حضرت سید الشهداء(ع) از رسول خدا(ص) نقل می‎کند که آن حضرت فرمود:"من رای سلطانا جائرا مستحلا لحرم الله ناکثا لعهدالله مخالفا لسنه رسول الله (ص) یعمل فی عباد الله بالاثم و العدوان فلم یغیر علیه بفعل و لاقول کان حقا علی الله ان یدخله مدخله " الحدیث.

سکوت مسلمانان و مردم آزاده جهان در مقابل این رسوائی بزرگ موجب سخط خدا و لعن و نفرین آیندگان خواهد بود. اینک که ملت مظلوم فلسطین برای احقاق حقوق خود و نجات قدس عزیز قیام کرده است و هر روز شهیدانی در این راه مقدس تقدیم می‎نماید، بر همه مسلمین واجب است آنان را در این جهاد مقدس به هر نحو ممکن یاری کنند و نگذارند بازیهای سیاسی چراغ این نهضت مقدس را خاموش

ناوبری کتاب