صفحه ۱۳۴۵

پیوست شماره 195:

پیام معظم له به مناسبت تشکیل کنفرانس صلح خاورمیانه مورخه ‏1370/5/20

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها الذین آمنوا لاتتخذوا الیهود و النصاری اولیاء بعضهم اولیاء بعض و من یتولهم منکم فانه منهم، ان الله لایهدی القوم الظالمین. فتری الذین فی قلوبهم مرض یسارعون فیهم یقولون نخشی ان تصیبنا دائره فعسی الله ان یاتی بالفتح او امر من عنده فیصبحوا علی ما اسروا فی انفسهم نادمین.(المائده 52 _51) صدق الله العلی العظیم.

امریکای جهانخوار که به دعوت سران سرسپرده، منطقه خلیج فارس را رسما اشغال نظامی کرد و به کشتارها و تخریبهای وحشیانه دست زد اینک با احساس پیروزی نظامی و نداشتن رقیب خود را قیم منطقه فرض کرده و برای کشورهای اسلامی نقشه های خطرناک طرح می‎کند، و از جمله تصمیم دارد با تحمیل یک کنفرانس فرمایشی به نام صلح، به اسرائیل غاصب -این فرزند نامشروع استعمار- شرعیت سیاسی بدهد و سران خود فروخته را بر سر میز مذاکره با اسرائیل بنشاند.

آمریکا از یک طرف اسرائیل رادر جنایتها و آدم کشیها و توسعه طلبیها و حتی تولید سلاحهای خطرناک آزاد می‎گذارد و کمکهای کلان خود را در اختیار آن می‎گذارد، و از طرفی به نام حمایت از صلح منطقه کشورهای اسلامی را خلع سلاح و یا محدود می‎کند.

خداوندا، اسلام به پیروان خود درس ایمان و استقامت و عزت و فداکاری می‎دهد و این همه فداکاری و مردانگی و شهادت در راه حق را تاریخ از مسلمانها ثبت و ضبط کرده است، اینک چه شده است کسانی که به نام اسلام عزیز بر کشورهای وسیع اسلامی با این همه ذخائر و امکانات مادی و معنوی حکومت می‎کنند این اندازه در مقابل کفر جهانی خودباخته و ذلیلند، به نحوی که برای ادامه چند روز حکومت پوشالی خود شرف و حیثیت خود و ملتشان را می‎فروشند؟!

در صورتی که خداوند قادر متعال در آیات کثیره از قرآن کریم از موالاه و دوستی با کفار و اهل کتاب نهی کرده و فرموده است: "و ان تصبروا و تتقوا لایضرکم کیدهم

ناوبری کتاب