صفحه ۱۲۷۰

مهدی هاشمی خطاب به پدرم مرقوم فرموده اید: "آنگاه که خبر به شما می‎رسد که رادیو و تلویزیون می‎خواهد اعترافات را پخش کند می‎کوشید حتی با تهدید از پخش آن جلوگیری کنید" باید بگویم نه شخص حضرت آیت الله منتظری و نه هیچکس در بیت، اطلاعی از اعترافات نداشتیم چه برسد به جلوگیری از پخش آن، و دقیقا یادم هست که آن روز استاد گرام جناب حجه الاسلام هاشمی رفسنجانی خدمت آقا بودند که در اخبار تلویزیون گفته شد مشروح اعترافات مهدی هاشمی در پایان اخبار پخش خواهد شد که وقتی به اطلاع ایشان رسید از آقای هاشمی سئوال فرمودند: "مطلب چیست ؟" که آقای هاشمی گفتند: "اعترافاتی بوده ولی بنا به پخش نبوده است و نمی دانم چه شده است که پخش می‎کنند"؛ و اصلا در این گونه موارد آنچه مورد نظر آقا می‎باشد عدم صحت بیان جرم قبل از اثبات و کشیده شدن مسائل به رسانه ها قبل از محاکمه می‎باشد که لابد بنابر اصول فقهی چنین نظری را ابراز می‎فرمایند.

5 - در این قسمت از نامه شیادانی فرض شده اند که دور آقا را گرفته و اطلاعات غلط از کانال اینان به آقا می‎رسد. نوشته اید: "روزی به شما می‎باورانند که مردم تا آن پایه ناراضی هستند که به مقامات مسئول کشور و روحانیون... هتاکی می‎کنند." لازم به ذکر است اهانت به مسئولین و روحانیون توسط برخی از مردم، مطلبی است که در اکثر بولتنهای ارگانهای انقلابی و... بخصوص جزوه های مخصوصی که در این مورد از طرف نخست وزیری منتشر می‎شود به آنها اشاره و همچنین انعکاس نارضایتی های مردم از بعضی امورات، از سلام صبح بخیر رادیو گرفته، تا برنامه اقتصادی و... تلویزیون و جای جای روزنامه ها، چه به صورت فکاهی و حرف حساب و چه به صورت مقاله و... مطرح شده و در این مورد نظر ایشان اینست که به نحوی رفتار شود که ناخودآگاه عامل نارساییها و کمبودها، روحانیت و بالتبع اسلام قلمداد نشود که خدای ناکرده نتیجه آن بیزاری مردم از روحانیت و در نتیجه اسلام شود.

در مورد توهین اعضای بیت و سایر مربوطین نه تنها العیاذبالله به حضرت امام، بلکه به سایر مقدسات نیز کوچکترین توهینی روا نداشته و نمی دارند و بالعکس جملگی مطیع و مقلد و پیرو رهبر و خدمتگزار انقلابند که بالنتیجه مقدساتش را از خود می‎دانند و یکایک افراد بیت به عنوان افرادی حزب اللهی که اکثریت قریب به اتفاق آنها برادر شهید و از خانواده محترم شهدا هستند، چگونه حاضرند توهین به امام را بشنوند، چه رسد به اینکه خود توهین کننده باشند.

همه و بالخصوص شما سه بزرگوار، خانواده ما و خواهر مرا و خودم را خوب می‎شناسید و دور از انصاف است مطلب مورد اشاره در نامه و بخصوص مورد اهانت به عکس حضرت امام، مورد تایید شما عزیزان قرار گرفته باشد. منزل خواهرم و خودمان و سایر نزدیکان و... همه و همه از سالیان قبل از انقلاب، تا حال و من بعد هم مزین به

ناوبری کتاب