صفحه ۱۲۲۴

را نصف کنید، آنکه به حق بود و مادر بود از حق خودش گذشت برای اینکه بچه تلف نشود. من حرف خیلی دارم بزنم اما اگر حرف نمی زنم و ساکتم نه از ترس است نه از طمع، خدا شاهد است می‎خواهم اصل انقلاب و اهداف انقلاب محفوظ بماند و حتی المقدور مردم اصل انقلاب و نظام را حفظ کنند، روی این اصل است که من ساکت هستم نه اینکه حرف نداشته باشم؛ آن وقت می‎بینم حق کشی هایی و خلاف واقع هایی انجام می‎شود.

اینها یک واقعیاتی است که برای شما می‎گویم، بسیاری از کسانی که تا ما می‎خواستیم فتوای امام را بگوییم می‎گفتند خمینی خمینی راه نیندازید اینجا ما می‎خواهیم کاسبیمان را بکنیم، حتی فتوای امام را نمی گذاشتند گفته شود، اینها خیلی هایشان حالا شده اند حامی انقلاب و به تعبیر امروزیها فرصت طلبان، اینها حالا دارند خط می‎دهند و حافظ انقلابند و بچه هایی که مخلص انقلابند خیلی از آنها به بهانه های مختلف باید توی زندانها باشند، برایشان پرونده درست می‎کنند، خیلی هایشان حالا توی زندانند، آن وقت آن آقا هم می‎گوید بله اصلا ما یک نفر زندانی سیاسی در ایران نداریم ! خب آقای بزرگوار مردم که می‎دانند. این حرفها را که می‎زنند مصرف خارجی دارد می‎خواهند به خارجی ها بگویند ما زندانی سیاسی نداریم و الاخودشان که می‎دانند و مردم هم که کاه نخورده اند و می‎فهمند، می‎دانند که بچه های مخلص انقلاب تحت تعقیبند خیلی از آنها برای یک چیزهای جزئی زندان می‎روند؛ آن وقت یک عده فرصت طلبهایی که اصلا هیچ با انقلاب جور نبودند و اسم امام و انقلاب را نمی شد پیش آنها برد و انقلاب و ما را مسخره می‎کردند اینها حالا شده اند حامی انقلاب و طرفدار انقلاب و برای بچه های انقلاب پرونده درست می‎کنند و تهدید می‎کنند.

من نسبت به بچه هایی که بی اطلاعند و خیلی از آنها را تحریک می‎کنند تا ما را تحت فشار بگذارند، دوستان ما را تحت فشار بگذارند من نسبت به این بچه ها چون اطلاع ندارند گذشت می‎کنم، اما نسبت به آنهایی که می‎دانند قضایا از چه قرار است و می‎دانند که مفتنین چه کارهایی کردند و مع ذلک ساکتند من حساب آنها را به خداوند تبارک و تعالی در روز قیامت واگذار می‎کنم. ان شاء الله

والسلام علیکم جمیعا و رحمه الله و برکاته

(پیوست شماره 160 داخل متن کتاب آمده است)

ناوبری کتاب