صفحه ۱۱۴۸

می‎شود؟ همه این سمپاشی ها علیه شخصیتی اعمال می‎شود که سوابق و فضائل او بر همه مردم ایران بخصوص بر مسئولین جمهوری اسلامی روشن است و نقش عمده ایشان را در بر پایی انقلاب اسلامی و پیروزی آن و تثبیت نظام جمهوری اسلامی و مشارکت در یک دهه رهبری انقلاب و نظام و آن هم در مراحل و مسائل حساس و پیچیده را همه دوستان و دشمنان اعتراف دارند و اکثر مسئولان رده بالای نظام بدون واسطه یا مع الواسطه شاگرد ایشان بوده اند. اصولا این روش بسیار ناجوانمردانه است که شخصی را مورد حمله و تاخت و تاز قرار دهند اما به او حق دفاع داده نشود و در همه رسانه ها بایکوت شود، چنین برخورد در مورد یک شهروند معمولی جمهوری اسلامی شایسته نیست تا چه رسد به ایشان. آیا با چنین شیوه ای روح یاس در ملت که پشتوانه اسلام و انقلابند ایجاد نمی شود؟ و آیا با چنین سیره ای باز می‎توانیم مدعی اجرای عدالت در جامعه باشیم ؟ آیا حذف و جدا سازی ایشان از نظام جمهوری اسلامی به نفع این نظام است ؟ آیا این که شخص دوم انقلاب را مخالف آن معرفی کنیم باعث آبروی نظام و انقلاب است یا بالعکس ؟ پس چرا اجازه می‎دهید بعضی افراد این معنی را از روی جهالت و نادانی جلوه دهند و تبلیغ نمایند؟ گناه این خلافکاریها هم چنین به گردن کسانی است که واقعیتها را می‎بینند و حقایق را درک می‎کنند اما علی رغم میل قلبی خود سکوت می‎نمایند و همین محافظه کاریها و مصلحت اندیشیهای شخصی است که مهاجمین به حریم مقدس مرجعیت و روحانیت را جرئت و جسارت می‎بخشد و اگر امروز به ایشان جسارت می‎کنند فردا دیگران را مورد حمله قرار می‎دهند.

آیا این آیه شریفه: "ان الذین یحبون ان تشیع الفاحشه فی الذین آمنوا لهم عذاب الیم " و حدیث شریف: "اذا امتی تواکلت الامر بالمعروف و النهی عن المنکر فلیاذنوا بوقاع من الله " شامل این افراد عافیت طلب نمی شود؟ البته در برابر این همه بلایا زبان حال و زبان قال ایشان چیزی نیست غیر از "انما اشکوا بثی و حزنی الی الله " و "ما رایت الاجمیلا".

حضرت آیت الله یزدی - با توجه به اعلام جنابعالی مبنی بر قرار دادن هفته اول تیر ماه به عنوان هفته عدالت و هم اینکه شما مسئول مستقیم اجرای عدالت در جامعه می‎باشید و هم بخاطر خدا و خون شهدا و حفظ نظام جمهوری اسلامی از این همه مظلومیت ایشان واهمه داشته باشید و آثار وضعیه آنرا جدا مد نظر بگیرید. ان شاء الله موفق باشید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
هفتم تیرماه 1369 - احمد منتظری

ناوبری کتاب