صفحه ۱۰۴۱

پیوست شماره 124:

پیام تسلیت آقای هاشمی رفسنجانی به معظم له به مناسبت شهادت شهید یاسر رستمی

شماره ‏/24519/250 د ه
تاریخ ‏1365/7/17
بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مقدس فقیه عالیقدر آیت الله العظمی آقای منتظری دامت برکاته وجوده الشریف

شهادت افتخار آفرین یاسر بزرگوارتان را از صمیم دل تهنیت و تسلیت عرض می‎کنم. می‎دانم با اینکه یاسر قهرمان سخت مورد محبت جنابعالی بود از شهادتش آزرده خاطر نیستید، همان روزی که والد و والده خوبش و جد و جده خوبترش این اسم را برایش انتخاب کردند چنین عاقبت خیری را در نظر داشتند.

بالاتر از این، زندگی پرحادثه و آموزنده حضرتعالی سراسر جهاد و شهادت و ایثار است.

امت از همان روزهای اول نهضت اسلامی شما را پیشتاز و نوک پیکان جهاد می‎دید و سینه مبارکتان را سپر بلاها، و بی جهت نیست که در وجود شما با اعتماد کامل شرایط نیابت رهبری را یافت و آگاهانه انتخاب کرد.

شما از اولین شخصیتهای اسلام و کشور بودید که زندانهای رژیم منحوس گذشته را با حضورتان زینت دادید و زندانیان را روحیه و افتخار، و جزء مجاهدانی که بیشترین دوران بازداشت و تبعید و محرومیت و محدودیت و تعقیب و آزار را در دوره هفده ساله انقلاب در پرونده خود دارند هستید، و صبورانه رنج مشاهده شکنجه فرزند قهرمانتان محمد شهید را در سیاه چالهای رژیم پهلوی و سپس دوران طولانی بازداشت و دربدری او را که به اندازه عمر تمام دوران مبارزاتمان است، سرانجام شهادت مظلومانه اش را در زیر آوارهای دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی که در بهار پیروزی انقلاب اشجار طیبه اسلام را خزان کرد تحمل کردید. دیروز شاهد جراحت و نقص عضو سعید گرانقدرتان در جبهه بودید و امروز شاهد شهادت یاسر بزرگوارتان و هر روز شاهد شهادت فرزندان عزیز امت که مثل اولاد خودتان عزیزشان می‎دارید، هستید.

اینها و خیلی چیزهای دیگر، تاریخ سراسر افتخار زندگی شما را ساخته و امت

ناوبری کتاب