صفحه ۷۵۵

پیام تبریک به مناسبت انتخاب آقای خاتمی به ریاست جمهوری

س: حضرتعالی پس از پیروزی جناب آقای خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری که با رای بالایی انتخاب شدند پیام تبریکی برای ایشان فرستادید، در این پیام حضرتعالی نکات مهمی را یادآور شده اید که بازتاب گسترده ای هم در جامعه داشت، اگر نکته ای در این رابطه به نظر حضرتعالی می‎رسد بفرمایید.

ج: من قبلا هم برای افراد دیگری که به ریاست جمهوری انتخاب می‎شدند معمولا پیام می‎دادم، برای آقای هاشمی هم که به ریاست جمهوری انتخاب شده بودند پیام دادم. آن وقت که آقای هاشمی در دوره اول برای ریاست جمهوری انتخاب شدند و به اصطلاح ما هم تازه از کار برکنار شده بودیم برای ایشان پیام دادم، یعنی تلگراف زدم و آقای هاشمی هم جواب محترمانه ای البته به صورت نامه برای من فرستاده بود که متن تلگراف من و جواب ایشان الان موجود است.

(پیوستهای شماره 249 و 250)

در انتخابات ریاست جمهوری هم که به انتخاب آقای خاتمی منجر شد سئوالی از من شده بود که آن را جواب دادم و در آن مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردم. (پیوست شماره 251)؛ آقای خاتمی هم که انتخاب شدند به نظرم رسید با توجه به تجارب گذشته تذکراتی به ایشان بدهم و همین پیام را که ده بند داشت برای ایشان فرستادم، البته چهار پنج بند دیگر هم قصد داشتم اضافه کنم که از آنها صرف نظر کردم. به نظر من بعضی از این ملاحظه کاریهایی که آقایان دارند می‎ترسم که باعث شود یک وقت انقلاب به طور کلی از بین برود؛ در این انتخابات علی رغم همه تبلیغات منفی مردم خودشان را نشان دادند، اما ما متاسفانه مردم را بیگانه و نامحرم حساب می‎کنیم، مردم هم دانا هستند و هم نامحرم نیستند، زیر بنای انقلاب مردمند نه مسئولین،همه اینها را مردم بر سر کار می‎آورند، ما نمی توانیم مردم را نادیده بگیریم و هر طور دلمان خواست تصمیم بگیریم و خودمان را قیم مردم بدانیم، دنیای امروز دنیایی نیست که بتوان با استبداد بر مردم حکومت کرد، اگر یک روزگاری

ناوبری کتاب