صفحه ۷۴۴

لابد از نظر آقایان یک جرم کیفری است ؟! اگر یک کسی اصل جمهوری اسلامی را قبول دارد ولی نسبت به بعضی عملکردها معترض باشد و او را بگیرند زندانش کنند آیا این زندانی سیاسی نیست ؟ آیا حتما باید یک اتهام اخلاقی یا فساد مالی هم برای او درست کنیم تا بتوانیم ادعا کنیم که ما در ایران زندانی سیاسی نداریم ؟!

دادگاه ویژه خلاف قانون اساسی است و تا حال هر کس را خواستند ولو روحانی هم نباشد با تمسک به قانون خود ساخته بازداشت و محاکمه می‎کنند، دلشان هم خوش است که این یک تشکیلاتی است خارج از نظام دولت جمهوری اسلامی و به ولایت فقیه وابسته است. هر وقت به آقای هاشمی رفسنجانی و دیگران برای بعضی از این خلافکاریها اعتراض می‎شود می‎گویند اینها کار دادگاه ویژه است و ربطی به دولت و وزارت اطلاعات ندارد! با آقای یزدی صحبت می‎شود می‎گوید کارهای دادگاه ویژه خارج از تشکیلات قضایی ماست ! حالا این "لیک موش " یعنی چیزی که شباهت به هیچ چیز ندارد. می‎گویند چند نفر دور هم نشسته بودند، یکی از آنها این شعر را خواند: گربه شیر است در برابر موش لیک موش است در برابر شیر؛ بعد یکی از آنها گفت: خوب این لیک موش چه حیوانی است، و دنبال بودند یک حیوانی به نام "لیک موش " پیدا کنند، و از آنجا این ضرب المثل پیدا شد. را چه کسی و به چه مجوزی درست کرده است معلوم نیست ! آقایان می‎گویند دادگاه ویژه را امام درست کرده است، خوب اگر امام هم درست کرده اند خلاف قانون اساسی عمل کرده اند، حالا اگر امام هم یک چیزی را در یک زمان درست کردند باید برای همیشه باشد و به نام امام هر کاری دلشان خواست بکنند؟! گذشته از اینکه آیین نامه خود ساخته و غیر قانونی این دادگاه -که در آن کلیه اموری که از سوی رهبری ماموریت داده می‎شود در صلاحیت این دادگاه شمرده شده است !- بعد از در گذشت امام و در سال 1369 توسط آقای ری شهری تدوین شده و به تایید آقای خامنه ای رسیده است. در ظرف این چند سال اخیر دادگاه ویژه جمع زیادی از شاگردان درس مرا به تهمتهای واهی زندانی کرد و در اطلاعات یا دادگاه از آنان تعهد می‎گرفتند که در درس من شرکت نکنند.

خلاصه اینکه من احساس می‎کنم از نیروهای انقلابی انتقام گرفته می‎شود، کسانی که اصلا در انقلاب نبودند و یک قدم هم برای انقلاب و مردم برنداشتند الان پشت پرده در راس جریانات قرار گرفته اند و از نیروهای انقلاب دارند انتقام می‎گیرند.

ناوبری کتاب