صفحه ۵۴۴

تعیین نماینده در انجمن های اسلامی معلمان و دانش آموزان

در انجمن اسلامی معلمان و انجمن اسلامی دانش آموزان نیز به همین شکل بود که خود آنها درخواست می‎کردند و من افرادی را مشخص می‎کردم، مثلا در انجمن اسلامی معلمان حجه الاسلام آقای شیخ جعفر سعیدیان فر نماینده ما بود (پیوست شماره 114)، و در انجمن اسلامی دانش آموزان حجه الاسلام آقای سید هادی خامنه ای، افراد دیگری هم در جاهای دیگر بودند، هدف این بود که از کانال این تشکیلات به گسترش مسائل اسلامی در این مراکز کمکی کرده باشیم.

اعلام راهپیمایی میلیونی برای آزادسازی قدس

س: در یک زمان حضرتعالی طرحی را مطرح فرمودید که یک راهپیمایی چند ده میلیونی از مسلمانان جهان برای آزادی قدس انجام شود، به طور مشخص منظور شما از این طرح چه بود؟ آیا این طرح می‎توانست در مقام عمل هم اجرا شود؟

ج: این یک طرح سمبلیک بود برای وحدت جهان اسلام، اگر ما می‎توانستیم نیروهای چند صد میلیونی جهان اسلام را بر سر قضیه فلسطین متحد کنیم و مسلمانان از هر کشوری به صورت میلیونی در یک روز مشخص راه می‎افتادند و دولتها با آنها همکاری می‎کردند، می‎توانست نقش کارسازی در آزادی بیت المقدس و فلسطین داشته باشد، این حرفی بود که امام خمینی هم می‎زدند و می‎گفتند: "اگر یک میلیارد مسلمان هر یک، یک سطل آب بر روی اسرائیل بریزد اسرائیل در میان آب غرق می‎شود"، اگر هماهنگی در کار بود و انحصار طلبی نبود و ما با مسلمانان جهان همدلی می‎کردیم این قدرت را داشتیم که این کار را انجام بدهیم، این یک نقطه مشترک بود برای هماهنگی عملی مسلمانان در سراسر کشورهای اسلامی، مگر اسرائیل چقدر جمعیت را می‎توانست بکشد؟ مگر الان مسلمانان را قتل عام نمی کند؟ اگر در یک روز معین دویست میلیون جمعیت از سراسر جهان راه

ناوبری کتاب