صفحه ۴۵

"عضو برجسته شورای انقلاب " که در روزهای نخست پیروزی از سوی رهبر انقلاب حضرت امام خمینی (قدس سره) برای جهت دهی و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی برگزیده شده است.

" رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران " که از سوی مردم تهران و سپس از طرف فرهیختگان و برگزیدگان ملت برای این مسئولیت خطیر انتخاب شده است.

"پایه گذار اقامه نماز جمعه در انقلاب " که پیش از انقلاب و پس از آن بیش از هر کس بر اقامه این فریضه عبادی - سیاسی تاکید ورزیده است.

"قائم مقام رهبری " که به عنوان دوم شخص انقلاب از سوی قاطبه ملت ایران و سپس از سوی مجلس خبرگان برای این منصب شناخته شد و چندین سال در این سنگر مورد مراجعه مردم بوده است.

" مظلومترین شخصیت سیاسی " که در مقطعی از زمان برای برکناری وی از صحنه سیاست، بیشترین اتهامات را متوجه وی کردند؛ و برای عموم مردم، این دوران از زندگی ایشان در هاله ای از ابهام فرو رفته است.

"استاد شناخته شده فقه و اصول، فلسفه، کلام، نهج البلاغه و حدیث " که شاگردان بسیار و بزرگانی را در طول عمر پر برکت خود تربیت کرده است.

"تنها مدرسی که یک دوره کامل راجع به مساله ولایت فقیه و فقه دولت اسلامی تدریس کرده " که درسهای ایشان به صورت چهار جلد کتاب نفیس به طبع رسیده است و به عنوان کتاب مرجع مورد استفاده اهل تحقیق می‎باشد.

"مرجع محترمی که مورد عنایت قاطبه مردم است " و فتاوای راهگشا و رساله عملیه و مناسک حج و حاشیه عروه و رساله استفتائات معظم له مورد استفاده مقلدین حضرتش می‎باشد.

و در نهایت "پیرمردی تلخی روزگار چشیده و فراز و نشیب های فراوان دیده با کوله باری از تجربه " که اکنون 78 سال از عمر سراسر تلاش و کوشش خود را پشت سر گذاشته و در این گفتگو به راهنمایی و اندرز فرزندان فکری و معنوی خویش پرداخته است و....

اکنون این شخصیت بزرگوار با ما و با آیندگان به گفتگو نشسته است؛ و در این

ناوبری کتاب