صفحه ۲۵۹

7 - زیارت دوم: زیارتی است که "ابراهیم بن ابی البلاد" از حضرت ابی الحسن (ع) (ظاهرا امام هفتم باشد) نقل می‎کند. ابراهیم می‎گوید حضرت به من فرمودند: هنگام سلام بر پیغمبر اکرم (ص) چه می‎گویی ؟

عرض کردم: آنچه رامی شناسم و برای ما روایت شده؛ فرمودند: می‎خواهی آنچه راافضل از این است به تو یاد دهم ؟ عرض کردم: آری؛ حضرت آن را به خط خود نوشتند و بر من خواندند بدین گونه: زمانی که در کنار قبر آن حضرت ایستادی بگو:

"اشهد ان لا اله الا الله وحده لاشریک له، و اشهد انک محمد بن عبدالله. و اشهد انک رسول الله، و اشهد انک خاتم النبیین، و اشهد انک قد بلغت رسالة ربک و نصحت لامتک ، و جاهدت فی سبیل ربک و عبدته حتی اتاک الیقین و ادیت الذی علیک من الحق. اللهم صل علی محمد عبدک و رسولک و نجیبک و امینک و صفیک و خیرتک من خلقک افضل ما صلیت علی احد من انبیائک و رسلک . اللهم سلم علی محمد و آل محمد کما سلمت علی نوح فی العالمین. و امنن علی محمد و آل محمد کما مننت علی موسی و هارون. و بارک علی محمد و آل محمد کما بارکت علی ابراهیم و آل ابراهیم انک حمید مجید. اللهم صل علی محمد و آل محمد و ترحم علی محمد و آل محمد. اللهم رب البیت الحرام، و رب المسجد الحرام. و رب الرکن و المقام. و رب البلد الحرام، و رب الحل و الحرام، و رب المشعر الحرام بلغ روح محمد(ص) منی السلام."بحارالانوار، طبع بیروت، ج 97، ص 154، به نقل از کامل الزیارات.

ناوبری کتاب