صفحه ۹۴

مسیحیان و یهودیان بود و در کمال آرامش با یکدیگر زندگی می‎کردند. در جهان امروز که همه دم از عدالت، دموکراسی می‎زنند، اگر واقعا کشورها و سازمان ملل متحد بخواهند مسأله فلسطین را حل نمایند، لازم است همه سعی کنند تا یک دولت مقتدر و عدالت خواه با رعایت حقوق همه ادیان و مذاهب - همچون سایر سرزمین ها - در منطقه روی کار آید و ریشه همه این جنایت ها خشکانده شود.

[ جواز صرف وجوهات شرعیه برای حمایت از مردم فلسطین ]

4 - حال که اسرائیل مرتکب این همه جنایت ها در فلسطین و لبنان شده و می‎شود، مردم متعهد، آزاده و بیدار دنیا، از هر ملت و دین، بر حسب وجدان انسانی و شرایع آسمانی لازم است به کمک برادران و خواهران خود که مورد تجاوز قرار گرفته اند بشتابند و به اندازه توان در رفع نیازها و کمبودهای آنان کوشش نمایند. در این رابطه برادران و خواهران مسلمان مجازند علاوه بر تبرعات و نذورات خود، از ثلث بدهی سهم امام در این راه کمک کنند و سعی نمایند راههای مورد اطمینان را برای ارسال کمک ها شناسایی نمایند.

خداوند به همه شما اجر جزیل عنایت فرماید و به قدرت مطلقه خود شر دشمنان را به خودشان بازگرداند و همه شهدا را مشمول رحمت واسعه خود قرار دهد و با اولیاء محشور نماید، و به همه بازماندگان صبر و اجر مرحمت فرماید.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

138558
قم - حسینعلی منتظری

ناوبری کتاب