صفحه ۴۴۶

پاسخ آیت الله العظمی منتظری:

( بسم الله الرحمن الرحیم)

حضور محترم مجمع زنان اصلاح طلب

ضمن عرض سلام و تحیت؛ مطالعه مطالب ارسالی شما موجب نگرانی و تأثر بیش از پیش این جانب گردید. نگرانی های شما از حوادث و فجایع جاری و عواقب آن و اعمال خلافی که متأسفانه به نام دین و حاکمیت دینی انجام شده و می‎شود، و همچنین انتظارات شما و سایر اقشار جامعه از مراجع محترم و علمای بلاد و جامعه روحانیت که باید مدافع حیثیت دین و مذهب و ملجاء و پناهگاه مردم مظلوم باشند کاملا به حق و بجاست. دفاع از اسلام و حمایت از مظلوم - علاوه بر بیان احکام حلال و حرام - وظیفه ای است که از جانب معصومین (ع) در زمان غیبت حضرت ولی عصر ارواحنافداه بر عهده عالمان دین گذاشته شده است.

اینجانب در حد توان، و بنا بر احساس مسئولیت و وظیفه انسانی و شرعی، در رابطه با حوادث و فجایع پس از انتخابات و تضییع حقوق معترضین به نتیجه انتخابات اخیر و ضرب و شتم و کشتار عده ای بیگناه و نیز دستگیری تعداد زیادی از نخبگان و فعالان سیاسی و اعتراف گیریهای اجباری و خلاف شرع و هتک حرمت افراد با پخش مصاحبه های بی مایه تلویزیونی مطالبی را عنوان نموده ام؛ به امید آن که در جهت اصلاح امور و تنبه مسئولین مربوطه و جبران اعمال خلاف گذشته و بازگشت آرامش به جامعه و نیز اعتماد مردم به حاکمیت منشاء اثر باشد.

[ از سرنوشت مستبدان عبرت گیرید، با حبس نخبگان و تکریم چاپلوسان نجات نخواهید یافت ]

مجددا به مسئولین مربوطه تذکر می‎دهم از سرنوشت حکومت شاه و سایر حکومتهای استبدادی در جهان عبرت بگیرند. در دنیای امروز با ایجاد خفقان و رعب

ناوبری کتاب