صفحه ۴۲

باشد. چنانچه وقتی که حکومت شوروی بر اساس مارکسیسم و کمونیسم بود، یک کسی را که ایدئولوگ مارکسیسم بود روی کار می‎آوردند. اگر ما می‎خواهیم اسلام اساس حاکمیت باشد باید ایدئولوگ اسلام سر کار بیاید.

قرآن در همین باره می‎گوید: (افمن یهدی الی الحق احق أن یتبع أمن لا یهدی الاأن یهدی فمالکم کیف تحکمون) "آیا کسی که مردم را به حق هدایت می‎کند سزاوار پیروی است یا کسی که خودش هم هدایت نمی شود مگر اینکه دیگران هدایتش کنند؟" پس اصل ولایت فقیه لازم است؛ شعارهای انقلاب هم بر همین جهت، اسلامیت علاوه بر جمهوریت بود؛ اما در بازنگری قانون اساسی کلمه "مطلقه" را اضافه کردند و تبدیل به حکومت مطلق شد؛ و ما با آن مخالفیم.

[ خلف وعده ها و فقر مردم عامل گریز از اسلام ]

‏ شما امروز برای ایران با این رئیس جمهور نگران نیستید؟

برای آینده از این جهت نگرانم که از اول انقلاب آیت الله خمینی و دیگران شعارهایی دادند برای مردم، امکانات هم در اختیار داشتند، ولی وعده ها عمل نشد. از طرفی چون به اسم اسلام فشارهایی به مردم می‎آورند مردم را به اسلام بدبین می‎کنند. در مباحث اقتصادی و معیشتی، نفتی که روزی 5 دلار بوده الان به بالاتر از شصت دلار رسیده، اما وضعیت مردم بدتر شده است. بنابراین نسل جوان از اسلام و حاکمیت زده می‎شود؛ مردم هم ناراحت هستند مگر اینکه آقایان در روشهای خود تغییر بدهند، از شعار بکاهند و عمل کنند.

[ هولوکاست و حقوق فلسطینی ها]

‏ آقای احمدی نژاد خیلی موجب ترس و وحشت شده برای خارجی ها، از این جهت که اظهاراتی درباره اسرائیل کرده اند و گفتند که نباید باشد و اینکه درباره هولوکاست یک نظری داده اند، نظر شما چیست ؟

ناوبری کتاب