صفحه ۴۰۱

امیدوارم هر چه زودتر مسئولین کشور در سیاست خشونت بار خود تجدیدنظر نموده و برای جلب رضایت عامه و بخصوص اقشار وسیعی که در آراء آنان تقلب شده متنبه شده و خطاهای گذشته را جبران نمایند. ان ارید الا الاصلاح و ما توفیقی الا بالله.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

18 تیر ماه 1388 - حسینعلی منتظری

نامه تظلم خواهی فرزند دکتر سعید حجاریان:

( بسم الله الرحمن الرحیم)

محضر مبارک مرجع عالیقدر آیت الله العظمی منتظری

با سلام و عرض تبریک به مناسبت ایام ولادت امام علی (علیه السلام)، مولای متقیان، پیشوای عدالت طلبان و آزادی خواهان و امام مظلومان و ستمدیدگان.

این روزها دستهای استغاثه و التجاء به درگاه پروردگار عالم گشوده شده است و خلقی پریشان از نامهربانی ها شکوه به درگاه معبود می‎برند، که "و الی الله المشتکی". من نیز در هر نماز و دعایی پیکر بیمار و رنجور پدرم دکتر سعید حجاریان را به یاد می‎آورم که پس از سوء قصد ده سال قبل همین سلامتی نسبی خود را مدیون دعای ملت شریف ایران است، و گویا میبینم که در سلول انفرادی به نماز نشسته است، او را که به واسطه اصابت گلوله اشقیا به مخچه و نخاعش یارای ایستاده نماز خواندن نیست، و می‎دانم که لکنتی غریب گریبانش را می‎گیرد آنگاه که می‎کوشد حروف را به درستی اداء کند. انگشت های بی حس او توانایی برداشتن قرص هایش را ندارد، نمی دانم آیا کسی هست که داروها و قرص های رنگارنگ او را به موقع بدهد؟ او برای نوشیدن جرعه ای آب به کمک نیاز داشت، نمی دانم آیا می‎تواند پس از ساعتها بازجویی آبی بنوشد و گلویی تازه کند؟ مردم او را به نام سعید می‎شناسند ولی مادرش او را عباس صدا می‎زند، بی اختیار به یاد جانباز کربلا، باب الحوائج حضرت ابوالفضل العباس می‎افتم.

ناوبری کتاب