صفحه ۴۰۰

عجبا ! که اینان نه از سرگذشت گذشتگان عبرت می‎آموزند و نه از پند ناصحان بهره می‎برند. اینجانب در سال های متمادی بارها و بارها به اشکال مختلف بر خطری که اینک بیش از گذشته در حال وقوع است هشدار داده ام ولی:

هزار حیله برانگیخت حافظ از سر مهر____بدان هوس که شود آن حریف رام و نشد

هنوز هم از سر مهر خطاب به متصدیان امر این آیات شریفه قرآن کریم را تلاوت می‎کنم: (و قال رجل مؤمن من آل فرعون یکتم ایمانه اتقتلون رجلا ان یقول ربی الله و قد جائکم بالبینات من ربکم و ان یک کاذبا فعلیه کذبه و ان یک صادقا یصبکم بعض الذی یعدکم ان الله لا یهدی من هو مسرف کذاب. یا قوم لکم الملک الیوم ظاهرین فی الارض فمن ینصرنا من بأس الله ان جاءنا قال فرعون ما اریکم الا ما اری و ما اهدیکم الا سبیل الرشاد. و قال الذی امن یا قوم انی اخاف علیکم مثل یوم الاحزاب. مثل دأب قوم نوح و عاد و ثمود والذین من بعدهم و ماالله یرید ظلما للعباد. و یا قوم انی اخاف علیکم یوم التناد. یوم تولون مدبرین ما لکم من الله من عاصم و من یضلل الله فما له من هاد) (سوره مؤمن، آیات 33 - 28).

و از آنان می‎خواهم پیش از اینکه دیر شود و با مردم بیش از این فاصله بگیرند و دچار عاقبت سنت الهی استدراج و آثار وضعی گفته ها و کرده های خویش شوند به راه مستقیم بازگردند و بیش از این با آبروی اسلام و تشیع بازی نکنند و حقوق اقشار معترض را تضییع ننمایند و با عدل و ملاطفت ماندگار شوند.

دخترم: پدرت و سایر زندانیان سیاسی که این روزها به بند کشیده شده و برای گرفتن اعترافات دروغ و خلاف واقع زیر شکنجه و فشار قرار گرفته اند چشم و چراغ ملت رشید ما می‎باشند و شما خانواده های عزیز آنان با صبر و بردباری و تدبیر علاوه بر اینکه نزد خدای متعال اجر و پاداش بی حساب صابران را دارید؛ می‎توانید مظلومیت آنان را به دنیا ثابت نمایید؛ (انما یوفی الصابرون اجرهم بغیر حساب) (سوره زمر، آیه 10).

ناوبری کتاب