صفحه ۳۸

اگر کسی ادعای دیدن حضرت حجت را کرد او را تکذیبش کنید. البته خود حضرت حجت وقتی که ظهور می‎کند، علامتهایی هست که با آن عالم را خبردار می‎کنند. حتی در روایات وارد شده که صدای حضرت حجت را همه مردم در آن واحد می‎شنوند، و ما این گفته را از معجزات حساب می‎کنیم، زیرا احتمال هست که از وسایل امروزی چون ماهواره و تلویزیون و اینترنت استفاده کنند. اما اینکه کسی بگوید به اسم امام زمان (عج) یک روز در فلان جا چه کنیم و مثلا خیابانها را مهیا کنیم برای استقبال امام زمان اینها طرح های غلطی است و همین ها سبب می‎شود که مسأله ظهور نزد نسل جوان سبک بشود. خود آیت الله خمینی که رهبر انقلاب بود هیچ وقت وعده نمی داد که ای مردم ! داریم می‎رویم به استقبال امام زمان و تهران را مهیا کنید برای آمدن ایشان ! ما نمی دانیم زمان ظهور چه وقتی است، شاید سالها طول بکشد. بایستی دولتیها پرهیز کنند از شعارهایی که بوی عوام فریبی می‎دهد.

‏ فکر می‎کنید که چرا دولت فعلی - که در واقع دولت آقای احمدی نژاد باشد - دارد از این شیوه استفاده می‎کند؟

شاید به خیال شان با این شیوه می‎توانند مردم را جذب کنند ولی اشتباه می‎کنند.

[ نسبت آقای مصباح یزدی با انقلاب و جمهوری ]

‏ سؤال دیگر این است که این اواخر صحبت آقای مصباح یزدی خیلی شده هم در روزنامه های کشور هم رسانه های بین المللی انعکاس داشت و اینکه آقای احمدی نژاد در واقع از پیروان عقیدتی آقای مصباح یزدی هستند. شما نظری در این مورد و نظری در مورد نظریات آقای مصباح یزدی که تازگی خیلی انعکاس داشته دارید؟

با آقای مصباح یزدی ما از قدیم آشنا بودیم. قبل از انقلاب یک جلسه یازده نفری داشتیم، امثال آقای خامنه ای و آقای هاشمی رفسنجانی و همین آقای مصباح عضو بودند، بازجویی ها و محاکماتی که در رژیم گذشته داشتیم روی آن جلسه یازده نفره

ناوبری کتاب