صفحه ۳۷۱

در سال 1378 به نام انصار حزب الله به دانشگاهها حمله کردند و همه چیز ما (انجمن های اسلامی و فعالیت های دانشجویی) را گرفتند و در حال حاضر حتی به ما حق حضور و تحصیل در دانشگاه را هم نمی دهند. با گذشت سی سال از انقلاب جز افسوس و ناامیدی از وعده های اول انقلاب چیزی برایمان نمانده است. در این اوضاع و احوال از حضرتعالی به عنوان پدر معنوی و روحانی انجمن های اسلامی و فعالان دانشجویی انتظار داریم با بیانات و رهنمودها و دعای خیر، ما را ارشاد فرمایید.

پس از آن آیت الله العظمی منتظری فرمودند:

( اعوذ بالله من الشیطان الرجیم)
( بسم الله الرحمن الرحیم)

اولا از شما دانشجویان عزیز، برادران و خواهران تشکر می‎کنم که نسبت به مسائل کشور بی تفاوت نیستید و احساس مسئولیت می‎کنید. باید این گونه باشد؛ و مأیوس هم نباشید، (لا تیأسوا من روح الله) : از رحمت خدا نباید هیچ وقت مأیوس شد، بلکه باید وظایفمان را انجام دهیم.

[ فراموشی شعارهای انقلاب: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی ]

باعث تعجب است که در سالگرد انقلاب شاهد هستیم مسئولین شعارهای انقلاب و وعده های داده شده به ملت را فراموش کرده اند. حال اینکه سالگرد برای یادآوری و زنده نگاه داشتن شعارها و وعده ها و عمل به آنها می‎باشد. در زمانی که انقلاب شد وعده هایی که هم مرحوم امام هم ما به تبع ایشان هم دیگران به مردم می‎دادند و شعار شده بود برای همه این بود: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی. آزادی معنایش این نیست که فقط چهار نفر مسئولین هرکاری می‎خواهند آزاد هستند انجام دهند، بلکه این مردم هستند که باید آزاد باشند، عقایدشان را اظهار کنند و بتوانند تجمع داشته

ناوبری کتاب