صفحه ۳۶۳

«78»

دیدار اقشار مختلف مردم نجف آباد با معظم له در اعتراض به برخورد دادگاه ویژه روحانیت با حجة الاسلام آقای قیصری

13871028

حجة الاسلام والمسلمین قیصری که از اعضای دفتر آیت الله العظمی منتظری و امام جماعت حسینیه اعظم نجف آباد می‎باشند، در 1387107 از طرف دادگاه ویژه روحانیت قم احضار و سپس به اداره اطلاعات آن شهر منتقل شدند. پس از چندین روز بازجویی و نگه داری در سلول انفرادی و در پی مخالفت ها و اعتراضات مردمی و تحصن در مساجد نجف آباد دادگاه ویژه ایشان را در تاریخ 13871014 آزاد کردند ولی از رفتن ایشان به نجف آباد و اقامه نماز جماعت و سخنرانی در آن شهر در طول ماه های محرم و صفر ممانعت به عمل آوردند و حق خروج از شهر قم را به ایشان ندادند. به خاطر اعتراض به این حکم دادگاه ویژه جمعی از اقشار مردم نجف آباد روز جمعه با آیت الله العظمی منتظری دیدار کردند و ناراحتی خود را از این تصمیم تنگ نظرانه ابراز داشتند.

در این دیدار ابتدا حجة الاسلام قیصری مطالب ذیل را بیان نمودند: ( بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین والله خیر ناصر و معین)

قال الصادق (ع): "فان فینا اهل البیت فی کل خلف عدولا ینفون عنه تحریف الغالین و انتحال المبطلین و تأویل الجاهلین" (کافی جلد 1، کتاب فضل العلم، باب صفة العلم، حدیث 2)

با عرض تشکر از تمامی شما برادران و خواهران که تشریف آوردید برای زیارت بی بی فاطمه معصومه سلام الله علیها و همچنین دیدار با مرجع بزرگوارتان.

نجف آباد شهری است که همیشه علماء و دانشمندان بزرگی را در بین مردم داشته است، تا

ناوبری کتاب