صفحه ۳۵۰

[ مرزبندی یهود با صهیونیسم ]

آنچه قابل توجه است مرزبندی روشن بین ملت یهود و گروه متجاوز صهیونیسم و اظهار تنفر و بیزاری یهود از صهیونیسم می‎باشد. صهیونیسم جهانی باید بداند که طبق وعده قطعی خداوند در قرآن مجید تا ابد گرفتار رنج و مشقت و عذاب دنیوی خواهد بود و در هر دورانی خداوند آنان را توسط بندگانی در عذاب و رنج قرار خواهد داد. آنجا که خدا می‎فرماید: (و اذ تأذن ربک لیبعثن علیهم الی یوم القیامة من یسومهم سوء العذاب...) (سوره اعراف، آیه 167).

[ بی تفاوتی دولت ها در برابر جنایات غزه ]

آنچه در جریان قتل عام کنونی مردم غزه مایه تأسف و تعجب است بی تفاوتی و موضع گیری های غیرجدی و زبونانه اکثر دولت های عربی و غیرعربی در کشورهای اسلامی از طرفی و تأیید ضمنی دولت های آمریکا و اروپا و سکوت مجامع بین الملل و سازمان های مدافع حقوق بشر از طرف دیگر است. من نمی دانم دولت های مدعی حقوق بشر و شورای امنیت چه پاسخی به تاریخ و نسل کنونی و آینده بشر خواهند داد که این همه مظالم و جنایات یک دولت غاصب را عملا تأیید می‎کنند و حاضر نیستند یک اقدام جدی و به دور از شعارهای سیاسی در جهت حل مشکل فلسطینی ها که سالیان متمادی است از خانه و کاشانه و سرزمین های خود رانده و محروم شده اند انجام دهند؟!

طبیعی است مردمی که از تمام حقوق اولیه خود و حتی از اراضی و خانه های خود محروم شده اند مقاومت می‎کنند و در صدد احقاق حقوق و رسیدن به آنها می‎باشند. تشکیلات عریض و طویل و پرهزینه سازمان ملل که برای حفظ حقوق ملت ها تأسیس شده است تاکنون جز صدور چند قطعنامه بدون پشتوانه اجرایی برای ملت مظلوم فلسطین و رسیدن آنان به حقوق خود چه اقدامی کرده است ؟

ناوبری کتاب