صفحه ۳۴۶

شکست خواهد شد. بایستی حضرات اصلاح طلبان اتفاق نظر و هم آهنگی داشته باشند و فقط یک نفر را کاندیدا و بطور قاطع و همه جانبه از او حمایت کنند تا نتیجه دلخواه حاصل شود، و در غیر این صورت نتیجه ای نخواهند گرفت و زحماتشان هدر می‎رود.

به هر حال، کار شما پسندیده است که برای بهبود امور مملکت وقت گذاشته و دلسوزی می‎کنید.

[ بی تفاوتی مردم زمینه حاکمیت اشرار]

مولا علی (ع) در آخرین وصیت نامه شان می‎فرمایند: "لاتترکوا الامر بالمعروف والنهی عن المنکر فیولی علیکم شرارکم ثم تدعون فلایستجاب لکم". روشن است که امور جزئی منظور آن حضرت نیست بلکه می‎خواهند امور کلی را بفرمایند. اگر بنا شود مردم نسبت به جریانات و امور کشور و حاکمیت و کسانی که بناست کشور را اداره کنند بی تفاوت شوند و دست از امر به معروف و نهی از منکر بردارند، طبیعت اش این است که: "فیولی علیکم شرارکم"، یعنی: اگر مردم بی تفاوت شدند آن وقت میدان خالی خواهد شد و اشخاص بد بر سر کار خواهند آمد و آن وقت است که: "ثم تدعون فلایستجاب لکم"، در آن موقع هر چه دعا کنید مستجاب نمی شود.

در قرآن کریم هم در آیه 13 سوره رعد می‎خوانیم: (ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم...) .

[ در صورت بی تفاوت نبودن مردم و اتحاد شما، شورای نگهبان هم تسلیم می‎شود]

باید کاری کرد تا مردم از این بی تفاوتی بیرون بیایند. اگر در مسأله انتخابات هم بتوانید با همفکری و اتحاد بر یک نفر شخص صالح اجماع و توافق کنید، البته مردم هم با میل از این توافق استقبال جمعی خواهند کرد؛ و در این صورت شورای نگهبان

ناوبری کتاب