صفحه ۳۴۴

دارم. با آقای محمدی که رئیس حوزه علمیه سقز بودند در ارتباط بودم و تعدادی از کتابهای شیعه و کتاب خلاف شیخ طوسی (ره) را به ایشان دادم که خیلی خوشحال شدند، و بعضی کتابهای اهل سنت را از فرزند ایشان که کتابفروشی داشت خریداری کردم.

[ مخالفت با هفته وحدت ]

مسأله وحدت شیعیان و اهل سنت که اشاره کردید بسیار اهمیت دارد و اینجانب در اوایل پیروزی انقلاب "هفته وحدت" را پیشنهاد کردم تا اختلافات کمتر شود و همدلی به وجود بیاید، ولی برخی با همین مسأله هم مخالفت کردند و به اهانت ادامه دادند.

[ به جای تضعیف یکدیگر، عقاید جوانان را تقویت کنیم ]

الان متأسفانه سایت های زیادی وجود دارد که اصل وجود خدا و نبوت پیغمبر(ص) را زیر سؤال برده اند؛ علمای شیعه و سنی باید سعی کنند این شبهات را جواب دهند و به جای صرف نیرو و امکانات خود در تضعیف و تکفیر یکدیگر، به این مسأله مهم بپردازند و به حل مسائل اعتقادی جوانان کمک نمایند.

سیره پیغمبراکرم (ص) نیز این بود که همه سلیقه ها و افراد را تحمل می‎کردند و با اینکه به امیرالمومنین علی (ع) علاقه خاصی داشتند، ولی با همه صحابه کار می‎کردند و همه با هم بودند. ما باید به سیره آن حضرت عمل کنیم و با دوستی و گفتگوی دوستانه و سازنده سعی کنیم اختلافات را کم کنیم تا دشمنان اسلام نتوا000نند سوء استفاده کنند. ان شاءالله موفق باشید.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

دفتر آیت الله العظمی منتظری

ناوبری کتاب