صفحه ۲۸۳

انجمن اسلامی معلمان هم که اطلاع دارید در جریان انقلاب و پس از آن حرکت های موفقی داشت و اعضای آن دارای سوابق درخشانی در دوره های مختلف مجلس بوده اند ولی امثال این جانب به عنوان عدم التزام عملی به اسلام معرفی می‎شوم و توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده ام. خیلی هم راحت در این نظام چنین تهمتی می‎زنند. امیدوارم با رهنمودهای خود ما را راهنمایی فرمایید.

( اعوذ بالله من الشیطان الرجیم)
( بسم الله الرحمن الرحیم)

در وهله اول از آقایان تشکر می‎کنم که احساس مسئولیت کرده اید و زحمت می‎کشید و مطالب و مشکلات را مطرح می‎کنید. همین احساس مسئولیت شما مطلب مهمی است که امیدوارم به نتایج خوبی برسد.

[ برخلاف وعده استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی عمل شد]

آیت الله خمینی (ره) شعارهایی مطرح کردند چون: "استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی". ایشان درباره آزادی بیان در پاریس می‎گفتند: "در حکومت آینده ما حتی کمونیست ها هم آزادند تا نظرات خودشان را مطرح کنند". ما هم به پیروی از ایشان به مردم وعده آزادی دادیم. گفتیم: در رژیم آینده دیگر کسی زندانی نمی شود، تبعید نمی شود ان شاءالله اوضاع عوض خواهد شد. خود مرحوم آیت الله خمینی بارها می‎گفتند: میزان رأی مردم است اما با این همه شعار و حرف کار به جایی رسیده است که افراد با سابقه، متدین و خدمت گذار به مسلمان نبودن متهم می‎شوند و به آنان تهمت می‎زنند که ملتزم به اسلام نیستند. آیا فکر کرده اند متهم کردن افراد مسلمان، معتقد و متدین به عدم التزام به اسلام گناه بزرگی است. این "تفسیق" مردم است، آیا شرعا جایز است ؟!

ناوبری کتاب