صفحه ۲۸۱

«58»

دیدار شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران و شورای انجمن اسلامی معلمان قم

1387210
( بسمه تعالی)

شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران به همراه شورای انجمن اسلامی معلمان قم ضمن حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی منتظری با ایشان دیدار و تبادل نظر کردند. مشروح سخنان دیدارکنندگان و سپس سخنان فقیه عالیقدر چنین است:

‏ آقای محمدی (مسئول دفتر مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران): ضمن عرض تشکر همان گونه که اطلاع دارید انجمن اسلامی معلمان قبل از انقلاب تشکیل شد و مؤسس آن شهیدان بهشتی، باهنر و رجایی بودند و برخی دیگر که الان بین ما نیستند و تعدادی هم شهید شده اند. این انجمن همواره در جریان مبارزات به ویژه در آموزش و پرورش منشاء اثر بوده است و در حقیقت واسطه ای است میان مسئولین آموزش و پرورش و معلمین سراسر کشور که به قم آمده اند تا از محضر علما کسب فیض کنند. دوستانی که خدمت رسیده اند همگی از پیش کسوتان عرصه تعلیم و تربیت و مدیران اجرایی این بخش و بخش های دیگر بوده اند که متأسفانه در انتخابات اخیر علی رغم سوابق درخشان خدمت و مدیریت به اتهام عدم التزام به اسلام برخی از آنان رد صلاحیت شدند.

‏ آقای الحسینی (عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان): من هم به نوبه خودم تشکر می‎کنم. بحثی که فعلا مطرح است ارتباط فرهنگ عمومی جامعه و خرافاتی است که روز به روز به آنها دامن زده می‎شود و خود موجب نابهنجاری هایی شده است، که این روند به شدت روی جامعه اثر گذاشته و از سویی فرقه گرایی به ویژه در نقاط سنی نشین تشدید شده است. بحث دیگر انفعال

ناوبری کتاب