صفحه ۲۷۹

چگونه نامش اسلامی است ؟! ایشان نه ضد نظام است نه ضد دین. آنها و امثال آنها افرادی خدمتگزارند که حرف ها و افکار آنها با نظرات برخی ها مخالف است. زمان سابق و رژیم گذشته هر کاری می‎شد پای اسلام وسط نمی آمد، ولی حالا همه خلافکاریها پای اسلام گذاشته می‎شود.

[ در رژیم شاه هم دانشجویان مخالف ستاره دار نشدند]

در برخورد با دانشجویان هم متأسفانه از حقوق شهروندی و حق تحصیل محرومند. در حالی که زمان سابق من زندان بودم، محمد ما هم فراری بود، اما احمد ما در همین دانشگاه پلی تکنیک درس خواند و مدرک گرفت و کسی هم مزاحمش نشد؛ اما حالا دانشجویان را ستاره دار کرده از تحصیل محروم می‎کنند.

[ اهمیت مصونیت حریم خصوصی ]

ایشان ضمن مخالفت با ورود به حریم خصوصی مردم و رفتار نادرست صورت گرفته با مردم نیز فرمودند:

خلیفه دوم وقتی خلیفه بود شبها در مدینه می‎گشت، از خانه ای صدای موسیقی می‎آمد از دیوار بالا رفت و سرش را داخل خانه کرد و گفت: چشم خلیفه را دور دیدید؟ مرد صاحب خانه که آدم شجاعی بود گفت: اگر ما یک گناه انجام دادیم تو سه گناه انجام دادی، اول اینکه از دیوار خانه بالا آمدی در صورتی که در قرآن می‎خوانیم: (ادخلوا البیوت من ابوابها) . دوم اینکه سلام نکردی و در قرآن می‎خوانیم: (اذا دخلتم بیوتا فسلموا علی اهلها) . و سوم تجسس کردی؛ و در قرآن آمده: (لا تجسسوا) . خلیفه پس از شنیدن این استدلال محکم بر کار خلافش گفت: پس به هم در. و صرف نظر کرد و نگفت او را بازداشت کنید چون به خلیفه توهین کرده است. بنابراین مشخص است که اسلام با این رفتارها موافق نیست. و بدتر از همه اینکه متأسفانه اخیرا شنیدیم که برخی از مجریان این طرح خود نیز دچار لغزش شده اند.

ناوبری کتاب