صفحه ۲۶۸

نیست بلکه شامل مسایل کلی و اساسی جامعه هم هست؛ اعم از اقتصاد، سیاست و فرهنگ. و اگر شما سکوت کردید و عافیت طلب شدید و انجام وظیفه نکرده و صحنه را خالی کردید آن وقت بدها بر شما مسلط شدند، به زمین و زمان بد نگویید، بلکه خود شما مقصرید. حالا اگر ما وظیفه مان را انجام دادیم و نتیجه مورد علاقه حاصل نشد، می‎گوییم خدایا ما وظیفه خودمان را انجام دادیم. و او بیش از این از ما تکلیفی نمی خواهد. البته عرض کردم در این راه با کسی جنگ و ستیزی هم نداریم، اما از گفتن حق شانه خالی نمی کنیم. ان شاءالله سال خوبی داشته باشید و امیدوارم مسئولان کشور نسبت به آنچه که در جامعه و نسبت به مردم می‎گذرد احساس مسئولیت کرده و متنبه شوند.

پس از سخنان آیت الله منتظری آقای محمد سلامتی دبیر کل سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ضمن ارائه گزارشی از سیر برگزاری انتخابات مجلس نهم، آن را به "انتصابات" تشبیه و ضمن اشاره به رد صلاحیت های گسترده اصلاح طلبان و افرادی که سالها به خوش نامی معروف بودند گفت:

"کسانی که به دنبال مدیریت انتخابات به نفع جناح خاصی بودند اجازه ندادند 2500 نفری که قرار بود ناظر بر صندوق ها باشند سر صندوق ها حاضر شوند و تنها به 800 نفر اجازه دادند و حتی آنها هم در بسیاری موارد اجازه اظهارنظر نداشتند. کار به جایی رسید که به انتخابات خدشه وارد شد."

وی افزود: "در این انتخابات برخی دوستان اصلاح طلب با مطرح کردن مسایلی چون کندروی و تندروی و حوادث مجلس ششم به امید عنایتی بودند که شامل شان شود ولی همان برخوردی که با دیگر اصلاح طلبان شد با آنها هم شد و شگرد همگرایی افاقه نکرد. در این انتخابات تنها در 40 کرسی امکان رقابت برای اصلاح طلبان بود و در مابقی این امکان وجود نداشت و اقلیت محدودی همان گونه که آنها می‎خواستند، راهی مجلس شدند. در دور دوم هم دوستان اصلاح طلب با توجه به تمایل کاندیداها در حال جمع بندی نظرات هستند".

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

1387122
دفتر آیت الله العظمی منتظری

ناوبری کتاب