صفحه ۲۶۳

که آن شکست مفتضحانه را به گونه ای جبران کند. برای همین دیوانه وار از مردم غزه انتقام می‎گیرد، آن هم تهاجم کننده ای که انواع ساز و برگ نظامی را داراست. اما در عوض مردم غزه بی پناه و بی دفاع هستند.

[ چرا کشورهای اسلامی عربی در برابر جنایات اسرائیل ساکت هستند؟]

آیا کشورهای عربی و اسلامی که قدرت انرژی دنیا یعنی نفت و گاز را در اختیار دارند نباید از خود واکنش نشان دهند؟

آمریکا و اروپا به نفت و گاز شما احتیاج دارند، با این حال در مقابل حملات اسرائیل و حمایت های آمریکا از این رژیم غاصب محافظه کاری می‎کنید. خطاب من به سران و مردم کشورهای اسلامی و عربی است که چرا شما سابقه کشور فلسطین را فراموش کرده اید؟ شما که صدای ضجه نوزادان و کودکان شیرخوار را که در بمبارانها از درد به خود می‎پیچند می‎شنوید، صدای گریه و زاری و بی تابی مادران بچه مرده به گوش شما می‎خورد، پس چرا ساکت هستید؟ هر زمانی که اسرائیل به جنایاتی دست می‎زند وزیر خارجه آمریکا در منطقه راه می‎افتد تا کشورهای منطقه را به سکوت دعوت کند.

[ اسرائیل با کشتار استحکام نمی یابد]

اسرائیل باید به این نکته توجه نماید: اگر شما خیال می‎کنید با زورگویی، آدم کشی، بمباران، تخریب خانه های مردم بی پناه فلسطین و به ویژه غزه، قدرت بلامنازع منطقه شوید و کسی مزاحم شما نشود، تصوری محال و خام دارید. جوانان فلسطین هم انسان اند، آنها هم حب وطن دارند و روز به روز مجهزتر از گذشته از خود واکنش نشان خواهند داد و شما هر روز گرفتار خواهید شد و خشم و غضب فلسطینی ها شما را راحت نخواهد گذاشت. خداوند در قرآن کریم درباره این قوم فرموده است: (و اذ تأذن ربک لیبعثن علیهم الی یوم القیامة من یسومهم سوء العذاب ان ربک

ناوبری کتاب