صفحه ۲۲۶

«44»

گزارش برگزاری نماز عید سعید فطر

1386721
( بسمه تعالی)

پس از یک ماه بندگی و خضوع در برابر خالق هستی در پرتو پرهیز از چرب و شیرین طعام، عید عاشقان فرارسید و سروشیان آسمان بر زمینیان غبطه خوردند که آنان چگونه نفس اماره را با ریسمان عقل و ایمان به زنجیر کشیدند و نظاره گر قدسیان صفتانی بودند که شانه به شانه مراسم نیایش به درگاه "اهل الکبریاء والعظمة" را شکر گزاردند.

همزمان با این عید بزرگ مسلمین، دفتر حضرت آیت الله العظمی منتظری پذیرای تعداد کثیری از مؤمنانی بود که از راههای دور و نزدیک جهت اقامه نماز و شکرگزاری به درگاه حق و تبریک به فقیه عالیقدر به قم آمده بودند. به دلیل اشغال حسینیه شهدا، از آغاز حصر معظم له (آبان 1376) تا به حال، و در مضیقه بودن مکان جهت برگزاری نماز عید، علاقه مندان از ساعت ها قبل صفوف نماز را تشکیل داده بودند؛ به گونه ای که تا یک ساعت قبل از حضور معظم له مکان مذکور مملو از جمعیت شده بود، و پس از حضور فقیه عالیقدر جهت اقامه نماز، بسیاری از شرکت کنندگان در کوچه منتهی به دفتر به اقامه نماز پرداختند.

آیت الله العظمی منتظری پس از اقامه نماز طی خطبه های نماز ضمن عرض تبریک و تهنیت حلول ماه شوال و عید سعید فطر، حاضران را به تقوا، پرهیز و دوری از گناه و معصیت سفارش، و فلسفه اصلی روزه را بر اساس آیات قرآن تقوا و پایداری در مقابل معاصی ذکر، و توبه اصلی را جبران حق الناس و حق الله دانستند.

ناوبری کتاب