صفحه ۱۸۷

- سلام الله علیهم اجمعین - و برای همه بازماندگان و علاقه مندان صبر جمیل و اجر جزیل و برای جنابعالی سلامت و سعادت و توفیق خدمت بیشتر به اسلام عزیز را مسألت می‎نمایم. والسلام علیکم

25 جمادی الاولی 1428 - 1386321
حسینعلی منتظری

هم چنین فقیه عالیقدر در آغاز درس شرح جامع السعادات مرحوم نراقی در جمع طلاب و عموم مردم ضمن درخواست علو درجات برای آن عالم ربانی ضمن اشاره به مبارزات آن مرحوم خاطر نشان کردند:

آیت الله طباطبایی قمی از سابقون و پیشگامان و پایه گذاران انقلاب اسلامی بودند. به گونه ای که می‎توان گفت استان خراسان به واسطه محوریت ایشان به تحرک درآمد که در پی آن متحمل زندان و تبعید شد چنانچه مدتی ایشان به همراه مرحوم امام (ره) و مرحوم آیت الله محلاتی در زندان بودند و با هم آزادی نسبی پیدا کردند و سپس هر سه بزرگوار محصور شدند. پس از آن هم مدتی به کرج تبعید شدند. یادم هست که پس از مدتی از کرج به قم آمده بودند - نمی دانم مرخصی آمده بودند یا آزاد شده بودند - یکی از دوستان ما، مرحوم شیخ محمود خادمی نجف آبادی که با بیت امام در تماس بود آمد و گفت: احمدآقا خمینی گفته است چون امام در قم نیستند شما از طرف امام از ایشان محترمانه تجلیل نمایید که من هم به دیدن ایشان رفتم و سپس ایشان را به منزل خود در محله عشقعلی قم دعوت کردم که پسر خواهر ایشان مرحوم حاج آقا رضا صدر هم همراه ایشان بودند.

در هر صورت زحمات ایشان در به ثمر رسیدن انقلاب قابل نسیان نیست اما متأسفانه به واسطه برخی سوء تفاهمات پیش آمده نسبت به ایشان بی مهریهایی پس از انقلاب انجام شد که آن هم گذشت.

ناوبری کتاب