صفحه ۱۶۳

است؛ از این جهت با حمایت هایی که از آنها می‎شود درصدد تحریک طرفداران خویش برای تضعیف شیعه هستند و از این سو هم برخی شیعیان را تحریک نمایند تا جنگ بین شیعه و سنی راه اندازی شود.

[ فلسفه زیارت قبور در شیعه ]

تمام مسلمانانی که تا به حال برای زیارت قبر پیامبراکرم (ص) به مدینه رفته اند هیچ کدام برای عبادت پیامبر به مدینه نمی روند یا مسلمانانی که برای زیارت ائمه (ع) به مشاهد شریفه مشرف می‎شوند فقط برای ادای احترام به آنهاست و نه عبادت و پرستش آنها؛ مگر این بزرگان، اهل بیت پیامبر(ع) نیستند که در قرآن در شأن آنها آمده است: (قل لا أسئلکم علیه أجرا الا المودة فی القربی ) ، آیا مودت و احترام قربای پیامبر شرک و کفر است ؟! وانگهی قبل از اسلام قبوری که متعلق به بزرگان بوده احترام برایش قائل بوده اند؛ مانند انبیاء و اولیاء الهی که در فلسطین و لبنان هنوز آثاری از آن وجود دارد. وقتی که اسلام غلبه کرد و صاحب فتوحات شد هیچ گاه نگفتند اینها مظاهر شرک است و باید آنها را خراب کنید.

احترام به پیامبر(ص) و ذریه ایشان به پا داشتن و تعظیم شعائر الهی است و توسل به آنها در حقیقت توسل به خداوند است و شرک نیست.

برادران و خواهران اعم از شیعه و سنی، باید توجه داشته باشند که این قبیل مفتیان که حتی از تخریب قبر عسگریین (ع) حمایت کردند و هر روز هم در عراق جنایاتی را مرتکب می‎شوند، نه سنی هستند و نه شیعه. اعمال تروریستی که در عراق رخ می‎دهد و عاملان آن خود را از اهل سنت معرفی می‎کنند مورد تأیید اهل سنت هم نیستند. آنها عده قلیلی از وهابیین هستند که حتی اهل تسنن هم با آنها مخالفند و چنین نیست که بگوئیم سنی ها در عراق شیعه ها را می‎کشند بلکه اینها دشمنان هم شیعه و هم سنی هستند که با تحریک دشمنان اسلام هر روز خون مسلمین را به زمین می‎ریزند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

ناوبری کتاب