صفحه ۱۵۷

[ وعده های بی عمل دولت ]

پاسخ - وقتی ایشان می‎خواست انتخاب شود وعده های زیادی به مردم دادند و می‎خواستند "نفت را سر سفره مردم بیاورند". حتی جاهایی که می‎روند، مسافرت هایی که به استانها می‎کنند، بسیاری از اوقات مردم انتقاد دارند که وعده هایی که در آن استان ها داده شده درصد کمی عملی شده و بسیاری از طرح ها و قول و قرارها هنوز اجرایی نشده است. بایستی از شعار کاست و به عمل افزود. خلاصه وعده هایی که اول دادند برای انتخابشان، اکثرا انجام نشده است. راه حل هم دارد که متخصصان باید نظر دهند. کشور ما از نظر منابع نفت، گاز و منابع دیگر غنی است و از خیلی کشورها بیشتر داریم. کشورهایی که نفت و گاز ندارند بهتر از ما اداره می‎شوند.

[ پول نفت مال مردم است نه دولت و دیگر کشورها]

بایستی خرج های بیهوده نکنند و در راه رفاه مردم قدم بردارند. نفت و گاز مال مردم است نه مال دولت، و باید خرج خود مردم کنند نه خرج تشریفات دولتی و دیگر کشورها ! این مقامهایی که رئیس جمهور، وزراء، استاندارها و دولتی ها دارند امانت است، مردم این امانت ها را به عهده اینها گذاشته اند بایست امانت ها را ادا کنند. در قرآن آمده است: (ان الله یأمرکم ان تؤدوا الامانات الی اهلها) (خدا به شما امر می‎کند امانت ها را به اهلش بدهید) مردم این پستها را به شما داده اند و انتظار دارند پول مردم را خرج مصالح آنان کنید.

‏ در اظهارات شما در جایی خوانده ام که شما فرموده اید: طبق شرایط زمان، ما شعارها و رفتارمان را باید عوض کنیم، آنها را به روز کنیم؛ الان در شرایط امروز شما فکر می‎کنید ما چطور باید مسائل انقلاب و شعارهای انقلاب را پیش ببریم ؟

ناوبری کتاب