صفحه ۱۳۹

خود را بیان کرده است و می‎کند و از این فشارها هم نهراسیده است و نمی هراسد. تا زمانی که نفس داریم و این قلبهایمان می‎تپد ما احساس می‎کنیم که وظیفه داریم حق مردم را بیان کنیم با هر زبانی که باشد البته با زبان ادب، احترام و قانون و نه فراتر از قانون و نه چیزی کمتر از قانون گفته ایم و می‎گوییم.

برخی از مطالبی که در این ماههای اخیر یا در این روزهای اخیر پیرامون مسائل مبرمی که فرمودید وجود دارد، نهضت مطالبی نوشته است که بنده نسخی را آورده ام که خدمتتان تقدیم کنم علاوه بر این مجموعه اسناد نهضت آزادی ایران در طول چهل و پنج سال گذشته به صورت لوح فشرده تکمیل شده خدمتتان تقدیم می‎کنیم.

مجددا از فرمایشات و از رهنمودهایتان صمیمانه تشکر می‎کنیم امیدواریم همچنان دعای خیر شما بدرقه راه پویندگان و جویندگان راه حقیقت و مبارزین نهضت آزادی باشد؛ تا زمانی که آزادی برای ملت ما تحقق پیدا نکرده است جنبش برای آزادی ادامه دارد، نهضت ادامه دارد و امیدوار هستیم که خداوند هم کمک کند "من حیث لا یحتسب" که بر توفیقات این مجموعه افزوده بشود. مهمترین مسأله این است که ما به مردم بگوییم نباید ناامید شوید باید امیدوار بود و به دلیل اینکه بعضی از کارها صورت می‎گیرد ما نباید منفعل بشویم و صحنه را خالی بکنیم. خوشبختیم و به درگاه ایزد منان دعا می‎کنیم که خداوند این توفیق رابه این جمع ما داده است که به رغم همه ناملایمات همچنان در صحنه حضور داشته باشیم.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

13851030
دفتر آیت الله العظمی منتظری

ناوبری کتاب