صفحه ۸۷

«16» پیام در مورد تهاجم آمریکا و انگلستان به عراق

138219
بسم الله الرحمن الرحیم
( انا لله و انا الیه راجعون)

اهالی خاورمیانه سال جدید قمری و شمسی را مقارن با نخستین جنگ هزاره سوم میلادی آغاز کردند. تهاجم آمریکا و انگلستان و متحدان آنها علیه مردم مسلمان عراق جنگی ظالمانه و بر خلاف همه ضوابط حقوق بین الملل است. این جنگ خانمان سوز وحشتناک تأثیرات عمیقی بر جهان اسلام، دنیای عرب و نیز کشور ما ایران خواهد گذاشت.

اینجانب ضمن ابراز تأسف شدید از این جنگ نابرابر، توجه برادران و خواهران مسلمان و نیز همه حق طلبان، عدالت جویان و آزادیخواهان را به نکات ذیل جلب می‎نمایم:

1 - صدام حسین رئیس جمهور مادام العمر عراق یکی از قدیمی ترین و مخوف ترین دیکتاتورهای معاصر است. نزدیک به یک ربع قرن است که او با زور و ارعاب و خفقان بر عراق مسلط شده؛ و بسیاری از منتقدان قانونی، آزادیخواهان، حق طلبان عراقی و حتی بزرگان از علما و نخبگان جامعه عراق را اعدام کرده است.

وی علاوه بر ظلم و ستمی که بر ملت عراق روا داشته، همسایگان خود را نیز از تجاوز بی نصیب نگذاشته است. در نخستین ماههای استقرار جمهوری اسلامی در ایران که محصول انقلابی صددرصد مردمی و ضد استبداد و ضد سلطه خارجی بود، صدام حسین با حمله به جنوب و غرب ایران جنگی هشت ساله را - البته با

ناوبری کتاب