صفحه ۴۳۶

«102» نامه به آقای اکبر گنجی جهت پایان دادن به اعتصاب غذا در زندان

1384425
(بسمه تعالی)

زندان اوین - برادر ارجمند جناب آقای اکبر گنجی دامت توفیقاته

پس از سلام و تحیت، اینجانب شدیدا نگران وضعیت جسمانی شما هستم، زیرا اگر اعتصاب غذای شما به فاجعه ای منتهی شود دوست و دشمن دچار خسران می‎گردند.

در زندان اوین رژیم گذشته من خود شاهد صحنه ای بودم که بسیار متعجب گشتم. روزی بازجو ازغندی آمد و عباس اشراقی را - که از مجاهدین خلق و محکوم به حبس ابد و مبتلا به بیماری صرع بود - با خود برد. از او پرسیدم با اشراقی چه کردید؟ جواب داد آزادش کردیم تا مبادا مشکلی پیش آید و باعث آبروریزی شود؛ ولی متأسفانه امروزه در جمهوری اسلامی مسئولین امور با همه ادعاهایشان متوجه عواقب و پیامدهای اعمال خودسرانه و غیراصولی خود نیستند و صراحتا و بدون هیچ گونه پروا با وقاحت تمام اعلام می‎دارند که: "خیلی ها در زندان می‎میرند".

اینجانب دردمندانه و مصرانه درخواست حضرات آقایان دکتر سروش، مهندس سحابی، حجة الاسلام کدیور، سعید حجاریان و علوی تبار را تأیید و تأکید می‎کنم و پدرانه از شما می‎خواهم به اعتصاب غذای خود خاتمه داده و نگرانی دوستان و خانواده محترمتان را پایان بخشید و با صبر انقلابی خود اجر اخروی را برای خود و ننگ را برای دشمنان آزادی فراهم آورید. (انما یوفی الصابرون أجرهم بغیر حساب) .

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
1384425
حسینعلی منتظری

ناوبری کتاب