صفحه ۴۰۴

«93» پیام تسلیت به مناسبت درگذشت پاپ "ژان پل دوم" رهبر مسیحیان کاتولیک

1384115
( بسم الله الرحمن الرحیم)
( انا لله و انا الیه راجعون)

پاپ "ژان پل دوم" رهبر مسیحیان کاتولیک از دنیا رفت، راهی که همه باید آن را طی کنیم. او عملا مخالف خشونت، جنگ، ظلم و تجاوز بود و پیوسته به قدر توان خویش از مظلومان و محرومان جهان - از هر گروه و ملتی - حمایت می‎کرد. او بر حسب عقل و فطرت خویش و تعلیمات پیامبر صلح و دوستی حضرت مسیح (ع) برای انسانها ارزش قائل بود، و در راه صلح و امنیت جهانی قدم برمی داشت. ایشان یکی از پایه گذاران گفتگو بین ادیان توحیدی بود، و هرگز از قدرت خویش سوءاستفاده نکرد.

این مصیبت را به همه مسیحیان جهان بویژه مسیحیان کاتولیک، و همه طرفداران صلح و عدالت تسلیت می‎گویم؛ و از همه پیروان حضرت مسیح (علی نبیناوآله وعلیه الصلوة والسلام) انتظار می‎رود همچون حضرت مسیح با هر نحو ظلم و تجاوز به حقوق دیگران مخالفت نمایند. شایسته است که جانشین ایشان با هماهنگی همه رهبران دینی و مذهبی جهان در راه صلح و عدالت و تقریب ادیان الهی قدم بردارند.

اینجانب به همه قدرتمندان جهان از مسلمان و غیرمسلمان - که بسا به بهانه حمایت از حق و دموکراسی - از قدرت عاریتی خود سوءاستفاده نموده و با خشونت و بگیر و ببند با ملت ها برخورد تند و ناشایست می‎کنند یادآور می‎شوم که

ناوبری کتاب