صفحه ۳۴

عراق به این قبیل سلاحها، زمزمه حمله به آن کشور را سر داده و پیر استعمار - دولت انگلستان - را نیز با خود همراه نموده است.

اگر داشتن سلاحهای مرگبار کشنده جمعی برخلاف عقل و منطق و عدالت اجتماعی است چرا برای آمریکا و اسرائیل و برخی کشورهای دیگر جایز و رواست ؟! مردم ایران بیش از دیگران از دولت عراق متنفر و منزجر می‎باشند، زیرا دولت عراق بود که با پشتیبانی قدرتهای بزرگ به ایران اسلامی تجاوز نمود و موجب کشتار بیرحمانه صدها هزار تن از مردم ایران و عراق و تخریب بلاد اسلامی گردید؛ ولی تجاوز آمریکا به عراق و هر کشور دیگری موجب ویرانی و کشتار مردم بی گناه و بی پناه خواهد بود، لذا باید با فشار سازمان ملل و همت خود مردم عراق یک حکومت عادل مردمی در عراق روی کار آید.

هدف دولت آمریکا دستیابی به ذخایر و معادن و ثروتهای بلاد اسلامی است، و با اسلام و همه کشورهای اسلامی سر جنگ و ستیز داشته و در این جهت تحت تأثیر القائات و تحریکات لابی یهود و صهیونیست های آمریکا قرار دارد. جای تعجب است که چگونه ملت بزرگ آمریکا ساکت نشسته اند در صورتی که ناظرند چگونه دولتشان آبروی آنها را حراج می‎کند و آنان را در جهان زورگو و جنگ طلب معرفی نموده و جوانانشان فدای قدرت طلبی های حاکمان می‎شوند؟!

آیا مردم آمریکا جنگ خانمانسوز ویتنام و کشته و ناپدید شدن هزاران نفر از هموطنانشان را فراموش کرده اند؟!

انتظار می‎رود ملت آمریکا و سایر مردم آزاده جهان در این مرحله حساس به وظایف انسانی و اخلاقی خویش عمل نموده و با هر نحو تجاوز به حقوق انسانها مبارزه نمایند.

والسلام علی جمیع الاخوة و الاخوات و رحمة الله و برکاته.
25 رمضان المبارک 1423 - 1381910
قم المقدسة - حسینعلی منتظری

ناوبری کتاب