صفحه ۲۹۴

بین مذاهب و فرقه های مختلف مسلمان باشند و بخواهند با این گونه اعمال ننگین جنگ و برادرکشی را بین مسلمانان ایجاد کنند، غافل از این که پیروان متعهد مذاهب اسلامی علی رغم اختلاف نظرهایی که دارند همگی پیرو پیغمبر رحمة للعالمین بوده و نسبت به اهل بیت و عترت آن حضرت علاقه مند و در مقابل دشمنان اسلام و قرآن هماهنگ و متحد می‎باشند.

2 - اینجانب اطلاع دارم که همه طوائف کشور عراق از قبیل شیعه و سنی، کرد و عرب خواستار کشوری مستقل و آزاد و اجرای انتخاباتی فراگیر زیر نظر سازمان ملل می‎باشند. مصلحت دولت های آمریکا و انگلیس و... و ملت های آنها تن دادن به این خواست مردم عراق و کمک در جهت ایجاد یک دولت مستقل و پر قدرت در این کشور و پایان دادن به اشغال است.

3 - از سازمان ملل متحد - به عنوان نماینده همه کشورهای جهان - انتظار می‎رود با تعیین هیئتی هرچه زودتر به کمک دولت موقت عراق بشتابد و نسبت به شناخت آمرین و عاملین این قبیل جنایات تحقیق نموده و مردم را از نتیجه آن آگاه نماید. پیروان همه ادیان الهی و بلکه همه مردم جهان زندگی همراه با آسایش و آرامش و احترام به حقوق دیگران را دوست دارند. ترقی و تعالی مادی و معنوی جز در تحمل نظرات خیرخواهان و استفاده از نظرات بهتر میسر نیست، و این گونه جنایات و تجاوز به حقوق دیگران اقداماتی ضد بشریت محسوب گشته و در هر مسلک و مرامی محکوم است.

والسلام علی جمیع الاخوة و الاخوات و رحمة الله و برکاته.
11 محرم الحرام 1425 - 13821213
قم المقدسة - حسینعلی منتظری

ناوبری کتاب