صفحه ۲۶۳

«55» دیدار نمایندگان متحصن و مستعفی مجلس ششم

13821114
(بسمه تعالی)

همزمان با عید سعید قربان حجة الاسلام والمسلمین قوامی، مهندس آرمین و دکتر سلیمانی به نمایندگی از نمایندگان متحصن و مستعفی مجلس در قم با آیت الله العظمی منتظری دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار گزارشی از تحصن نمایندگان و کم و کیف استعفا مطرح گردید.

آقای آرمین ضمن ابلاغ سلام و تقدیر و تشکر نمایندگان مجلس از آیت الله منتظری به عنوان تنها شخصیتی یاد کرد که به صراحت و قاطعانه از نمایندگان متحصن حمایت کرده اند؛ وی ضمن اشاره به فعالیت های چند ساله مجلس برای قانونی کردن آنچه که خارج از قانون توسط شورای نگهبان انجام می‎گیرد، گفت: در یکی از جلسات کمیسیونها که دو تن از اعضای شورای نگهبان شرکت داشتند از آنان خواسته شد آنچه را دلیل معتبر شرعی برای رد صلاحیت ها می‎نامند بیان کنند تا به آن جنبه قانونی داده شود، که حتی این راه حل پیشنهادی هم مورد قبول قرار نگرفت.

وی ضمن اشاره به ایراد وارده از سوی شورای نگهبان برای لایحه سه فوریتی اخیر گفت: ایراد شورای نگهبان این بود که در لایحه آمده بود: باید رد صلاحیت ها سند معتبر قانونی داشته باشد. این قید "قانونی" را آقایان تقیید نظارت دانسته بدین ترتیب لایحه را رد کردند.

در ادامه آقای قوامی گفت: وضعیت به گونه ای مهره چینی شده است که عملا 200 نماینده مجلس از پیش تعیین شده اند، و در میان رد صلاحیت شدگان به اتهام

ناوبری کتاب