صفحه ۲۳۵

اسلامی از ایده های مردم بود. مردم ما انقلاب نکردند که یک گروه بروند و گروه دیگر بیایند و بر مسند قدرت قرار گیرند با همان روشها. قرار نبود فقط یک - به اصطلاح - کلاهی برود و یک عمامه به سر بیاید و همان کارهای گذشته تکرار شود؛ مثلا دستور دهند طی مدت کوتاهی حدود صد روزنامه و نشریه تعطیل شوند و افراد از اقشار مختلف احضار، پرونده سازی و محاکمه و بازداشت و زندانی شوند.

حتی برخی از آنها را در زندانها مورد شکنجه قرار دهند. گذشته در انتخابات آزادی نبود حالا هم نیست و چند نفر انگشت شمار خود را قیم مردم می‎پندارند و کسانی را که دلسوز، محترم و حتی مجتهد و دارای سوابق شاخص هستند رد صلاحیت می‎کنند به جرم این که از حقوق اساسی ملت دفاع کرده اند.

من به طور مکرر گفته ام در مجلس خبرگان قانون اساسی اصل 99 تصویب شد تا افرادی نخواهند کاندیداهای مورد پسند خود را به مردم تحمیل نمایند. ولی متأسفانه همین عمل توسط شورای نگهبان در حال حاضر در حال انجام است. و آنچه از آن گریزان بودیم توسط همین شورای نگهبان در حال انجام است. مردم نیازی به معرفی و حرکات قیم مآبانه آقایان ندارند. مردم هر شهری خودشان بهتر افراد را می‎شناسند. مردمی که متدین اند هیچ گاه بی دین ها و افراد فاسد را برای نمایندگی انتخاب نخواهند کرد. صرف بودجه های هنگفت توسط دفاتر نظارت در بیش از 300 شهر که با هدف پرونده سازی صورت گرفته، نوعی زورگویی بوده و برخلاف آزادی است که مورد خواست مردم است.

خلاصه این که نه تنها اهداف انقلاب محقق نشده بلکه چون کارهای خلاف به نام اسلام انجام می‎شود می‎توان گفت از قبل هم بدتر شده است. روشهای گذشته به اسم اسلام نبود، ولی در حال حاضر به نام اسلام اعمال خشونت باری انجام می‎گیرد که در نتیجه اسلام که دین رحمت است خشن و بی منطق جلوه می‎کند، و با این وضعیت چگونه می‎توانیم بگوییم وعده های داده شده صورت پذیرفته و بهتر از گذشته شده است ؟!

ناوبری کتاب