صفحه ۱۸۸

کشور پهناور آمریکا با حدود 300 میلیون جمعیت با آن همه امکانات خدادادی چرا باید اقتصاد، فرهنگ و رسانه هایش تحت اختیار تنها 160 جمعیت آن یعنی اقلیت یهودی آن کشور باشد؟ انتظار می‎رود مردم آمریکا به دولت خود اعتراض کنند چرا باید تمام حیثیت و آبروی آمریکا در گرو حمایت از 5 میلیون صهیونیست غاصب در اسرائیل از دست برود؟

دولت آمریکا نزدیک به یک میلیارد و سیصد میلیون مسلمانان دنیا را که از امکانات و ذخایر آنها بهره می‎برد رها کرده و برای خوشایند اسرائیلی ها آبروی خود را در میان ملل جهان و بویژه مسلمانان برده است. آیا مردم آمریکا راضی اند دسترنج آنها، مالیاتهایی که می‎دهند و امکانات کشور آنها صرف کشوری شود که مشروع نیست و هر روز فشارش را بر مردم مظلوم فلسطین بیشتر می‎کند؟! آیا این اقدامات به ضرر کشور و ملت آمریکا نیست ؟ آیا با این اوصاف اگر ملت ها بگویند "مرگ بر آمریکا" حق ندارند؟

البته ما با یهود چون دینی آسمانی دارند مانند مسیحیت، تعارض و جنگی نداریم و سابقا در کنار هم با صلح و صفا زندگی می‎کردیم، ولی اقلیتی از یهود که همان صهیونیست ها هستند با حمایت انگلیسی ها و شخص "بالفور" کم کم کشور فلسطین را اشغال کردند و الان آمریکا از دست پرورده انگلیس که حکومتی پوشالی و غاصب است حمایت می‎کند. در حالی که چنین چیزی قابل توجیه نیست، و جز ضرر چیز دیگری عاید ملت آمریکا نخواهد شد.

و سرانجام آیت الله العظمی منتظری با قرائت روایتی خطاب به خبرنگار آمریکایی و سردبیر واشنگتن پست گفتند: "ارزش هر انسانی به کار خوب اوست، هر کاری را خوب انجام دهید که این موجب ارزش شما خواهد بود."

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
1382816
دفتر آیت الله العظمی منتظری

ناوبری کتاب