صفحه ۱۸۰

نفع کشور است، نه این که کشوری مثل آمریکا بخواهد در ایران دخالت کند.

متأسفانه علی رغم تمام شعارهایی که داده می‎شود که ارتباط خطراتی دارد اما برخی در سیاست شفاف عمل نکرده و نمی کنند و هرچه می‎گویند خلاف آن را عمل می‎کنند، به نظر من در سیاست باید شفاف سخن گفت و عمل کرد. ما مخالف سیاست غیرشفاف هستیم؛ سیاستی که در آن صداقت، عاطفه، انسانیت و دین نباشد شیطانی است. شما ملاحظه کنید در رابطه با مرگ خبرنگار کانادایی ایرانی الاصل، خانم زهرا کاظمی چه مشکلاتی عاید ایران شده است و اصل ماجرا هم مشخص نمی شود که واقعا چه کسی مرتکب این جنایت شده است.

[ سازش فلسطینی ها با اسرائیل ]

اگر فلسطینی ها حاضر شوند اسرائیل را به رسمیت بشناسند شما چه نظری دارید؟

چون فلسطین مال فلسطینی هاست خودشان حق دارند در رابطه با کشور خود تصمیم بگیرند.

ما که می‎گوییم اسرائیل غاصب است چون شروع غصب آنجا با خریداری تنها 6% اراضی فلسطین آغاز شد، سپس با جنگ، زور، خدعه و آواره کردن فلسطینی ها 51% را تصاحب کردند و الان هم تفکر و ایده از نیل تا فرات را در سردارند. قاعدتا فلسطینی ها بدون بازپس گیری اراضی اشغالی و بازگشتن آوارگان راضی نخواهند شد که با اسرائیل کنار بیایند.

[ ولایت فقیه ]

به نظر شما آیا ولایت فقیه مورد نظر آیت الله خمینی ادامه می‎یابد؟

این گونه که آقایان عمل می‎کنند شکست خواهد خورد. همان گونه که من قبلا گفته ام با این روش که آقایان دارند ولایت فقیه از آیت الله خمینی شروع و به رهبر فعلی ختم می‎شود. ولایت فقیه گناه ندارد روش آقایان بد بوده و مردم را مشمئز کرده است.

ناوبری کتاب