صفحه ۱۴۹

آقای حاج سید محمدباقر حکیم - که عمر شریف خویش را در راه حمایت از اسلام و تشیع سپری نمود - در اثر بمب گذاری دشمنان، معظم له و جمع زیادی از نمازگزاران شهید و بسیاری مجروح شدند.

بار الها، چقدر باید انسان فطرت و انسانیت خویش را از دست داده و خباثت و خشونت بر روح او غلبه کرده باشد که برای منافع موهوم دنیوی در جوار مولا امیرالمؤمنین (ع) به این گونه خشونت ها و قتل نفوس محترمه دست بزند و افراد بزرگ و خدمتگزاری را از ما بگیرند و خانواده های زیادی را داغدار نمایند.

اگر کسانی گمان می‎کنند که می‎توانند با این جنایت های رذیلانه، اسلام عزیز و محبت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و علاقه به روحانیت و مرجعیت خدمتگزار را از دلهای مردم مسلمان عراق بزدایند و آنان را تابع افکار ددمنشانه خود نمایند در اشتباه هستند. هر گروهی که پدید آورنده این قبیل جنایات باشند مورد لعن و غضب خداوند قهار و اولیای خدا و انسانهای آزاده جهان قرار می‎گیرند.

اینجانب این مصیبت های بزرگ را به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و حضرات علمای اعلام و مراجع نجف و قم و حوزه های علمیه عراق و ایران و به ملت شریف و مظلوم عراق و مردم آزاده جهان و به بیت شریف مرحوم آیت الله العظمی حکیم و همه بازماندگان شهدا تسلیت می‎گویم.

از خداوند بزرگ برای همه شهدای عزیز علو درجات و حشر با اولیای خدا، و برای همه بازماندگان محترم صبر جمیل و اجر جزیل، و برای همه علمای اعلام و مراجع بزرگوار سلامت و توفیق خدمت بیشتر به اسلام عزیز را مسألت می‎نمایم.

حاکمیت عراق باید با آرای اکثریت ملت عراق از همه اقشار و طبقات مشخص گردد. حکومت تحمیلی و زور در جهان امروز علاوه بر ظلم بودن دوام نخواهد داشت. همه دیدیم که حکومت جائرانه صدام با همه قدرت و ارتش مجهزش چگونه در زباله دان تاریخ فرو ریخت.

به مصلحت دولت و ملت اشغالگران است که هرچه زودتر حکومت و اداره

ناوبری کتاب