صفحه ۱۱۲

گرفتند خدمت حضرتعالی برسند هم به مناسبت روز معلم و هم به مناسبت مسائل حساس منطقه و هم مشکل اصلی دانشگاهها که فقدان امنیت فرهنگی و سیاسی است راهنمایی بفرمایید.

من کوتاه صحبت کردم که بیشتر بتوانیم از راهنمایی های حضرتعالی استفاده کنیم.

اعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین

[ تسلیت سالروز شهادت آیت الله مطهری ]

الحمد لله آقایان خودشان هم بر موضوعات و هم بر این که چه جور کارهایی باید انجام شود واقف اند، نیاز به گفتن من نیست، برای این که شما خودتان در مرکز هستید و بر جریانات و موضوعات کشور واقفید. حالا به مناسبت روز معلم و شهادت آیت الله مطهری رحمة الله علیه که واقعا ایشان نابغه و وجود ارزنده ای بودند که از دست ما گرفته شد، من این مصیبت را به خانواده ایشان و به شما دوستان و همه علاقه مندان تسلیت می‎گویم. خدا ان شاءالله درجات ایشان را عالی کند و امثال ایشان در کشور ما زیاد بشود.

[ ارزش علم و معلم و تعلیم ]

ارزش معلم برای این است که او تربیت کننده روح افراد است، غذای روحی به افراد می‎دهد، و ارزش انسان هم به همان روح و علوم و معارفی است که پیدا می‎کند. بنابراین هر معلمی بر جامعه و شاگردهایش حقوق زیادی دارد. "من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا". در دین مقدس اسلام نسبت به علم و تعلیم بسیار تأکید شده، "عالم ینتفع بعلمه أفضل من سبعین ألف عابد" عالمی که از علمش بهره مند شوند از هفتاد هزار عابد افضل است. این ارزش عالم را می‎رساند، عالمی که مردم از علمش نفع ببرند.

در قرآن کریم می‎خوانیم: (هل یستوی الذین یعلمون والذین لایعلمون انما یتذکر أولوا الالباب) .

ناوبری کتاب