صفحه ۱۱۱

«21» دیدار جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاههای: تربیت مدرس، تهران، علوم پزشکی تهران و امام حسین (ع)

1382212
( بسم الله الرحمن الرحیم)

در روز 1382212 جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاههای تربیت مدرس، تهران، علوم پزشکی تهران و امام حسین (ع) به همراه حجة الاسلام آقای دکتر محسن کدیور با حضرت آیت الله العظمی منتظری دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ابتدا آقای کدیور ضمن معرفی هیئت همراه به معظم له فرمودند:

آقایان از اساتید دانشگاهها هستند، تصمیم گرفتند به مناسبت روز معلم خدمت حضرتعالی برسند. هم تشکر کنند از مقام استادی حضرتعالی، هم یادی بکنند از مرحوم شهید مطهری طاب ثراه؛ و یادآور شوند که وضعیت فعلی دانشگاهها حساسیت خاص خودش را دارد. روند فرار مغزها خیلی بیشتر شده است، در 61 کشور در حال توسعه دنیا الان ایران از حیث فرار مغزها مقام اول را دارد. آن زمانی که من در آمریکا بودم این آمار را خواندم و این نشان دهنده است که اساتید داخل ایران امنیت لازم را ندارند و جذب نشده و باقی نمی مانند؛ غالب اساتید ایرانی خارج از کشور منشاء خدمات علمی متعددی هستند ولی در کشور خودشان به بازی گرفته نمی شوند، در مدیریت جامعه احساس می‎کنند که وجود ندارند و در خلا هستند، این یکی از عوامل این مطلب است.

حساسیت مسائل منطقه هم باعث شده است که تکیه بر مدیریت علمی در جامعه تقاضای بیشتری داشته باشد؛ چون یک خطا در تصمیم گیریها بسا باعث می‎شود خدای ناکرده مشکلاتی که در مثل عراق اتفاق افتاده است برای ایران هم اتفاق بیفتد. دوستان تصمیم

ناوبری کتاب